Přijeli jsme sem zvítězit a předpokládám, že to zvládneme, oznámil v Jablonci nejcennější hráč Alkmaaru

Přijeli jsme sem zvítězit a předpokládám, že to zvládneme, oznámil v Jablonci nejcennější hráč Alkmaaru

Vedoucí tým jablonecké skupiny Alkmaar dorazil na sever Čech s jednodenním předstihem a poté, co se ubytoval v Liberci, si vyzkoušel také trávník na samotné Střelnici.

Hlavní trenér lídra skupiny D Pascal Jansen vzal do Česka 22 hráčů, s tím, že v jeho výpravě chyběl jen Timo Letschert, jenž si hledá nový klub "Dobře jsme se na zápas připravili a přijeli si pro vítězství, ale je těžké odhadnout, jestli tu vyhrajeme nebo remizujeme," citoval web fkjablone.cz slova kouče AZ.

AZ se nyní v Eredivisii až tak nedaří a figuruje až ve druhé polovině tabulky. "V Konferenční lize se nám daří, možná i proto, že je to vyšší level, v holandské lize ale máme problémy. Obě soutěže jsou na trochu jiných úrovních. Snažíme se na tom pracovat, abychom se vzpamatovali i v holandské lize a došlo v ní ke zlepšení. Osobně se snažím, aby moji svěřenci dobře reprezentovali náš klub. Klukům věřím, je mezi námi důvěra, a tak musíme dál na všem pracovat," přidal Jansen.

Jednadvacetiletý kapitán Alkmaaru Owen Wijndal je přesvědčen o dalších třech bodech pro jeho tým a nic by na tom neměl změnit ani jablonecký chlad. "Přijeli jsme sem zvítězit a předpokládám, že to zvládneme. Každý z našich hráčů chce vyhrát. Musíme být schopni Jablonec porazit hrou, kterou chceme předvádět. Bude to těžký zápas, ale určitě tu vyhrajeme i když tu bude zima," předpověděl nejcennější hráč výpravy s jedenácti mezinárodními starty za Oranjes a hodnotou okolo 15 milionů eur.

Van Bronckhorst: Se Spartou si budeme chtít napravit chuť, v Evropské lize chceme být i po Vánocích

Zdroj: fkjablonec.cz