Vízek: Sparta je momentálně bez tváře i sebevědomí. Přiznávám, že nyní bych nechtěl sedět v letenské kabině

Vízek: Sparta je momentálně bez tváře i sebevědomí. Přiznávám, že nyní bych nechtěl sedět v letenské kabině

Kdo jiný by měl za posledním ligovým kolem udělat tečku, než právě dlouholetý kritik tuzemských fotbalových poměrů Ladislav Vízek? Ani šestašedesátiletý internacionál pochopitelně nemohl neokomentovat sparťanské selhání v Uherském Hradišti.

"Bylo období, kdy se Sparta cítila už pomalu mistrem. Mluvil o tom i František Čupr. Poslední víkend ale s náladami pražských klubů zamíchal pořádně a mistrovské kopačky si nazula Slavia. Vypadá to, že Sparta je v propasti, i když boj o první místo nevzdá, to by mně k ní nesedělo," uvedl ve svém komentáři pro isport.blesk.cz olympijský vítěz z roku 1980.

Letenské "S" podle něj ztratilo nejen tabulkově. "Mám pocit, že je momentálně bez tváře a bez sebevědomí. Prohrát 0:4, to je rozdíl třídy. Musí to s ní zamávat. Ke všemu mají před sebou další těžký zápas na Rangers, který může přinést jen další starosti. Pavel Vrba musí udělat změny, na Slovácku spousta hráčů podala slabé výkony. Dobrovolně přiznávám, že bych nyní nechtěl sedět v letenské kabině," doplnil na stránkách Deníku Sport trojnásobný mistr Československa, jenž se po anabázi na dejvické Julisce odebral na dvě sezony do francouzského Le Havru.

Proti Glasgow Rangers mají každopádně na Ibrox Stadium letenští borci co napravovat. "Aktuální problémy popsal po Slovácku poměrně přesně Vrba. Hráči prý vůbec nebojovali, neběhali, přišli to jen odklusat. Šlo o selhání sparťanské duše. Přitom to měl být zlomový zápas, mohli Slovácko odhodit za sebe. Nechápu, co se stalo," zakončil na iSport.cz příbuzný Vladimíra Šmicera.

Pešír nemá rád kritiku Vízka: Co se ale týče funkcionáře nebo trenéra na vrcholové úrovni, tam já vidím nulu

Zdroj: isport.blesk.cz