Sor občas nepracoval, jak měl. I proto si v rámci fungování týmu někdy nezasloužil být v nominaci...

Sor občas nepracoval, jak měl. I proto si v rámci fungování týmu někdy nezasloužil být v nominaci...

Baník dokázal v Karviné přerušit šňůru tří remízových výsledků, o což se ve druhé minutě nastaveného času postarali centrující Yira Sor a zakončující Jiří Klíma.

První jmenovaný jednadvacetiletý nigerijský záložník, jenž byl v rámci dohrávky proti MFK namočen do obou branek, byl v základní sestavě Ostravy naposledy v září a aktuálně si velmi hlasitě říká o návrat mezi jedenáct vyvolených...

"Pracujeme s ním, nechci to úplně rozebírat, ale je to těžší. Je to extrémně talentovaný mladý kluk z Afriky, ale chce to trpělivost. Nejsem trenér, který by nechtěl mít na hřišti ty nejlepší hráče. Nebo mít lepší hráče na lavičce. Ale Sor si v některých fázích nedal říct. Možná je to i naší nezkušeností, asi toho na něj bylo hodně, měli jsme mu ulevit. Občas nepracoval, jak měl. Proto si v rámci fungování týmu třeba někdy nezasloužil být v nominaci. Až poslední dobou mu to sedlo. Nechci to ale zakřiknout, protože už jsem to jednou říkal a on pak létal v oblacích. Děláme maximum: individuální tréninky, fyzio, jídlo. Navádíme ho na nějakou cestu, ale pro něj je spousta věcí nových," přednesl na stránkách isport.blesk.cz hlavní kouč nyní pátého celku tabulky Ondřej Smetana.

Hůl v žádném případě neláme ani nad čtyřiadvacetiletým stoperem Davidem Lischkou, jenž dosud vynechal pouze jeden střet se Spartou, do něhož nemohl zasáhnout po domluvě klubů. Po jeho letní gólové explozi se zdálo, že by mohl být na Bazalech velkou defenzivní hvězdou, v posledních zápasech už ovšem tak přesvědčivě nepůsobil.

"Těžko takhle hodnotit. Proti Plzni bych to tak neviděl. Ve středu jsme chvílemi hráli na riziko. Byl pod tlakem, občas to mohl řešit lépe, ale dostával se do kritických situací kvůli našemu riziku, měli jsme být obecně jistější. Někdy se dostal sám pod tlak, ale svedl spoustu soubojů, uhrál to. Některé chyby byly vidět o to víc, protože soupeř šel do brejku. Nedávno byl David nemocný, pak do toho hned naskočil. Je dobře trénovaný, musí to zvládnout. Sice předtím dlouho nehrál, ale od léta je ready. Je třeba zvládnout ještě sobotu a pak bude mít týden na to si trochu odpočinout," doplnil na stránkách Deníku Sport spolupracovník Tomáše Galáska, jehož výběr čekají do konce roku 2021 ještě tři zápasy se Zlínem, Českými Budějovicemi a Pardubicemi.

Šest současných sparťanů, kteří už by na Letné nemuseli odstartovat jarní část sezony?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.