Varnsdorf nemá peníze na drahé nákupy a žije z hostování z Liberce a Jablonce. Přijde africký investor?

Varnsdorf nemá peníze na drahé nákupy a žije z hostování z Liberce a Jablonce. Přijde africký investor?

FK Varnsdorf, v němž je momentálně usazen i bývalý zadák juniorky Leicesteru City Lukáš Hušek, by se mohl ocitnout v afrických rukou. Tento týden o možnosti vstupu nového investora promluvil vlastník Vlastimil Gabriel. 

"Těžko budeme do budoucna obhajovat pozici v profesionálním fotbale, pokud se nám nepodaří sehnat v horizontu roku investora. Peníze ubývají a nejsou. Investor není z Polska ani Německa. Poslední kontakty jsme navázali až do Afriky. Jeden projevil zájem o náš klub s tím, že by chtěl v Česku investovat," citoval server idnes.cz dlouholetého majitele Slovanu.

Moc sdílný ale zatím nebyl. "Víc už nebudu říkat, dokud s nimi nebudu sedět u stolu. Bohužel už tři měsíce čekáme, aby dostali vstupní vízum do republiky. Spousta lidí z fotbalového a sportovního prostředí je k těmto jednáním skeptická, proto to nechci víc rozviřovat. My uvidíme až po osobní schůzce," přidal na idnes.cz Gabriel, jehož značka operuje ve druhé nejvyšší soutěži dvanáctým rokem.

Skromný klub, jehož trenérsky vede Pavel Drsek, sice finanční problémy nemá, nicméně vyskakovat si také nemůže. "Budoucnost klubu se bude odvíjet právě od toho, zda se podaří sehnat investora. Ať zahraničního, nebo domácího. Nemáme peníze na nákupy drahých fotbalistů, žijeme z hostování hráčů z Liberce a Jablonce. Do širšího okolí nezasahujeme, myslíme si, že patříme do regionu," zakončil na idnes.cz první muž Varnsdorfu, který tento týden podlehl doma Opavě a má před sebou výjezd na půdu Viktorie Žižkov.

Sor občas nepracoval, jak měl. I proto si v rámci fungování týmu někdy nezasloužil být v nominaci...

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.