Tak laciný gól se jen tak nevidí, to si Panák nemůže dovolit. Určitě mu to vyčteme, uvedl Vrba. Proč posadil Nitu?

Tak laciný gól se jen tak nevidí, to si Panák nemůže dovolit. Určitě mu to vyčteme, uvedl Vrba. Proč posadil Nitu?

Pavel Vrba si po dvougólové prohře na Ibrox Stadium stěžoval na to, že očekával výrazně větší aktivitu od obou křídel a pokáral i střídajícího mladíka Adama Karabce za to, že netrefí bránu z malého vápna. O čem všem hovořil po pátém skupinovém vystoupení v Evropské lize dál?

S výkonem brankáře Dominika Holce, jenž překvapivě nahradil Florina Nitu, neměl žádný problém. "Udělali jsme změnu, protože jsme cítili, že i další brankáři potřebují dostat příležitost. Holec se toho zhostil velice dobře. Byl velice kvalitní v rozehrávce. Pomohl nám při zakládání útoků. Já jsem s výkonem gólmana spokojený," přednesl na webu sparta.cz sparťanský kouč.

Zklamalo ho naopak selhání reprezentanta Filipa Panáka, jenž se podepsal pod druhou trefu Jezdců. "Myslím si, že to byla hrubá chyba. To je situace, kterou si nemůže dovolit. Určitě mu to vyčítat budeme. Mělo to vliv na výsledek. Dostat tak laciný gól, to se jen tak nevidí. Z jeho strany to bylo velice špatně zahrané," doplnil na webu sparta.cz odborník, jehož brzy čeká oslava osmapadesátých narozenin.

Postup v Evropské lize už letenskému "S" utekl, ve hře je však pořád jarní část Konferenční ligy, k čemuž bude potřeba uspět proti Brøndby. "Samozřejmě nás strašně mrzí, že pro nás končí Evropská liga. Když se ale podívám na mužstva v Konferenční lize, některá jsou hodně zajímavá. Naším cílem před začátkem Evropské ligy bylo postoupit do jarní fáze evropských pohárů, to znamená skončit do třetího místa. Ten cíl je stále dosažitelný. Zápas s Kodaní pro nás bude strašně důležitý. Chceme sbírat zkušenosti, to znamená postoupit do jarních bojů a sbírat další zkušenosti, které potřebujeme. Pro spoustu hráčů ve Spartě třeba budou v budoucnosti významné," přidal na oficiálních stránkách explzeňský trenér s minulostí v ruské i bulharské lize.

Nyní bude pro čtvrtý tým tabulky podstatné, aby se nejrychleji přeorientoval na zlepšený Liberec. Tím spíš, že po Lyonu nebyly duely ve Fortuna:lize z pohledu Sparty ideální. "My jsme hlavně nezahráli dobře po reprezentační pauze. Prohry, které jsme měli, jsme nasbírali po reprezentační pauze. Problém není, že hrajeme ve čtvrtek a už v neděli s Libercem. Z tohoto pohledu jsme ty zápasy zvládali. I když netvrdím, že to není náročné. Je dopingovka a vypadá to, že bude nějakou dobu ještě trvat, než odcestujeme. To není optimální, ale je to tak. Já jsem radši, že hrajeme takové zápasy a nesledujeme je v televizi," zakončil na stránkách sparta.cz šéf Dočkala, Hancka, Wiesnera a spol.

Siegl: Ze Sparty je cítit větší síla než před pár roky. Věřím, že i přes poslední debakl může pořád bojovat o titul

Zdroj: sparta.cz