Šok pro Peltu. 6 let vězení a pokuta 5 milionů korun. Soudkyně se s majitelem Jablonce příliš nemazlila

Šok pro Peltu. 6 let vězení a pokuta 5 milionů korun. Soudkyně se s majitelem Jablonce příliš nemazlila

Městský soud v hlavním městě vynesl poslední listopadový pátek rozsudek ohledně sportovních dotací, ve kterém byl obžalován i bývalý první muž českého fotbalu a současný majitel Jablonce Miroslav Pelta.

Byť očekával šestapadesátiletý funkcionář ohledně nezákonných manipulací s dotacemi podmínkou a peněžitý trest, s tím, že před rozhodnutím hýřil optimismem, soudkyně Lenka Cihlářová byla nekompromisní.

"Velký Čáp" byl odsouzen na šest let nepodmíněně do věznice s ostrahou a navíc dostal i peněžitý trest ve výši 5 milionů korun.

Někdejší náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová pak byla odsouzena na 6 a půl roku do věznice s ostrahou. Navíc jí byl udělen zákaz funkce na šest let a finanční trest dosahující cifry 2 miliony korun.

Státní zástupce ale zcela spokojen nebyl. Zatímco pro Kratochvílovou žádal desetiletý trest, pro Peltu devítiletý pobyt za mřížemi a navhroval ho pokutovat částkou 25 milionů korun.

Podle soudkyně způsobil onen tandem, který finančně uspokojoval jen jím preferované celky, státu škodu minimálně 175 milionů korun. Verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

P.S.: Bývalý ředitel ministerského odboru sportu Zdeněk Bříza a FAČR se zprošťují obžaloby. Všichni obvinění, právnické i fyzické osoby, také byli zproštěni obžaloby,

Podpůrce berbrovců Pešír místo toho, aby byl rád, že na Strahově zůstal, uráží Vízka. Nevadí ČT jeho střet zájmů?