V Barceloně díru do světa neudělal, Xavi mu bránit nebude. V kom vidí Juve náhradu za Ronalda?

V Barceloně díru do světa neudělal, Xavi mu bránit nebude. V kom vidí Juve náhradu za Ronalda?

Ronald Koeman v něm viděl novou palebnou sílu pro Barcelonu, ale tak nějak se zdá, že by i jeho krajan mohl Camp Nou v brzké době opustit. Sedmadvacetiletý útočník Memphis Depay se zatím nepotkal v La Lize s nějakou výrazně oslnivou formou, což se odráží i na výsledky celého klubu. I proto se zdá, že mu nový kouč Xavi bránit v odchodu nebude.

Překvapivý je ale zájemce, který jej chce do svých řad zlákat. Přestože se Depayovi aktuálně příliš nedaří, Stará dáma v něm vidí možnou náhradu za Ronalda, který v létě vyslyšel volání z Old Trafford.  Podle listu El Nacional připravuje Juventus nabídku ve výši 60 milionů eur, které chce nabídnout španělské straně již během ledna.

Nizozemský internacionál nebude na Camp Nou držen na sílu, neboť jeho výkony nejsou nikterak nadprůměrné, navíc jeho současný chlebodárce hledá možnosti, jak ušetřit. Tíživá finanční situace nutí vedení klubu šetřit, což se odráží i na hráčském složení kabiny.

Depay přišel do Barcelony jako volný hráč letos v létě po vypršení kontraktu s Lyonem a novému zaměstnavateli se upsala na dva roky. Již tehdy se o něj Juventus zajímal, ale hráč dal nakonec přednost katalánské adrese, neboť bylo údajně jeho snem za tento klub hrát. Současná situace v útoku však pro Barcelonu není nikterak příznivá. Fati a Braithwaite jsou zranění, Agüero se navíc potýká se srdečními potížemi. I proto by mohlo vedení nakonec svůj záměr nebránit mu v odchodu přehodnotit.

Zdroj:  elnacional.cat