Šilhavý po losu: Švédsko je těžký soupeř, musíme se na březen dobře připravit

Šilhavý po losu: Švédsko je těžký soupeř, musíme se na březen dobře připravit

Pokud se český výběr chce dostat na vrcholný světový šampionát v Kataru, musí vyřadit dva soupeře, kteří mají stejné plány. Prvním je severská země Švédsko, poté vítěz duelu Polsko - Rusko. Trenér národního výběru Jaroslav Šilhavý po barážovém losu v Curychu kvitoval, že se jeho svěřenci vyhnuli pavouku s Itálií a Portugalskem, přesto vnímá trnitou cestu, která na světový turnaj vede.

Kvalifikaci nezakončili podle představ, ale přes Ligu národů se spolu s Rakouskem do baráže přeci jen prokousali. „Je to samozřejmě těžký soupeř, stejně jako všechny ostatní týmy, které v osudí byli. Myslím, že všechny poslední zápasy, které jsme se Švédy hráli, byly vyrovnané. K dispozici nebudou mít Ibrahimoviče kvůli karetnímu trestu, to je také důležitá informace. Je potřeba se na zápas co nejlépe připravit a budeme nyní sbírat všechny dostupné informace. A v březnu se rozhodne,“ nechal se slyšet Šilhavý bezprostředně po losu.

V kádru nadcházejícího soupeře bude chybět hvězdný kanonýr Ibrahimovič, přesto má Švédsko svou sílu, kterou v kvalifikaci prokázalo. I tak je tento los ale smírnější než pavouk, ve kterém figurují Portugalsko s Itálií. „Myslím, že každý vnímá, že to jsou giganti. Myslím, že v baráži být neměli a oni si to také nemysleli, že to tak dopadne. Nakonec tam ale spadli a představa, že bychom byli v tomto pavouku, by byla frustrující, protože jsou velcí favorité. Jsme rádi, že los dopadl takto,“ pokračoval trenér české reprezentace.

Národní tým se prezentoval dobrými výkony na letošním Euru, také kvalifikaci rozehrál zajímavě a v Praze dokonce uhrál remízu s Belgií. Pak ale kabinu decimovala početná marodka, která se projevila i ve hře. „Jednoznačně to platí pořád, říkal jsem to už několikrát. Bude důležité, aby naši hráči byli zdraví, v dobré sportovní formě a měli jsme k dispozici ten nejsilnější možný tým,“ uzavřel Šilhavý.

Zdroj: repre.fotbal.cz