Nýmand, co měl problém s fetem. U nároďáku nemá co dělat, říká Vízek drsně o Pešírovi

Nýmand, co měl problém s fetem. U nároďáku nemá co dělat, říká Vízek drsně o Pešírovi

Ladislav Vízek a Tomáš Pešír. Vzhledem k jejich fotbalovým úspěchům zcela nesourodá dvojice, která v zákulisí vyjela proti sobě. A poslední polínko do ohně přidal prvně jmenovaný, který o vedoucím reprezentačního A-týmu promluvil pro eFotbal. A Pešír z toho mít radost dvakrát nebude…

Základem jejich sporu jsou slova slavného internacionála, který ve svém tradičním sloupku pro Deník Sport zkritizoval české národní mužstvo za výkony v kvalifikaci na MS v Kataru.

„Předpokládal jsem, že Belgie bude nad naše síly. To bylo dané dopředu. Ale že ani jednou nezlomíme Wales a doma navrch odehrajeme zápas, v němž budeme jasně horší, tak to považuju za ostudu,“ kroutil hlavou Vízek.

Z hráčů ani realizačního týmu se proti jeho trefným slovům nikdo neozval, až si roli zastánce nároďáku přisoudil Pešír. Tedy bývalý ligový útočník, který v současnosti pracuje jako vedoucí reprezentace.

„Osobně mám rád tvrdou kritiku od odborníků na slovo vzaté, ale trochu mě mrzí kritika odborníků typu Ladislava Vízka. Jeho dobrou hráčskou kariéru samozřejmě respektuji, co ale týče pozice funkcionáře nebo vrcholového trenéra, tam já vidím nulu. Snad jen kromě toho, že byl delegátem někdy před iks lety, což taky nebylo nic moc slavnýho. Takové kritiky z úst této osoby zkrátka nemám rád,“ vypálil ostrými.

Vízek to nejdřív nechal být, v rozhovoru pro eFotbal už ale zareagoval. A na svém kritikovi nenechal nit suchou… „Je to nýmand, který měl problém i s fetem. A ještě je takhle arogantní. Jinak se ale o něj vůbec nestarám, je mi celkem ukradený,“ poznamenal Vízek.

„Že jsem trenérská nula? To je pravda, protože jsem nikdy neměl touhu trénovat. To ale přece neznamená, že si nemohu dovolit to hodnotit. Snad jsem něco odehrál a mám právo se vyjádřit. On to udělat nemůže, ale já ano,“ trvá si na svém slavný internacionál, jemuž nejvíce ze všeho vadí, že Pešír zůstává dál ve funkci.

„I Petr Rada mi říkal, že tam takový člověk nemá co dělat. Zvlášť když pak na Euru ani neví, že Bořilovi hrozí druhá žlutá karta, kvůli čemuž je pak ten hráč vykartovaný pro osmifinále. Vždyť to je čirý amatérismus,“ směje se Vízek a navrch přidává další důvod, proč by se měl Pešír rychle pakovat.

„Ve volbách šel jasně proti Petru Fouskovi, který se pak stal novým předsedou. Kdyby měl nějakou čest (Pešír), tak odstoupí sám. Stejně jako jsem já opustil funkci delegáta v době, kdy ze svazu odešel Luděk Macela. Jenže tohle Tomáš neudělal a pak ještě pomlouvá Fouska někde v hospodě,“ rýpla si legenda Dukly.

„A tenhle fracek by se se mnou chtěl srovnávat? Ať se na mě nezlobí, ale to je pro mě velká potupa. A možná jsem až moc tvrdej, ale myslím, že zrovna Pešír to ustojí,“ uzavřel Vízek.