Posedí si Nita na lavičce déle? Není důvod něco měnit, hlásí Vrba a Holec se může těšit i na Karvinou

Posedí si Nita na lavičce déle? Není důvod něco měnit, hlásí Vrba a Holec se může těšit i na Karvinou

Mezi třemi sparťanskými tyčemi nastoupil už podruhé v řadě sedmadvacetiletý Slovák Dominik Holec, jenž tak čelil nejen Glasgow Rangers (0:2), ale i Slovanu Liberec (2:1).

A byť inkasoval během 180 minut tři branky, jeho pozice na Letné je lepší než v minulosti.

Právě teď je zřejmě na Praze 7 brankářem číslo 1, což znamená, že byl o sedm let starší Nita, jenž má v klubu stejně dlouhou smlouvu (do léta 2023) jako Holec, posazen.

Vyplývá to i z pozápasových slov hlavního kouče Pavla Vrby, jenž proti bývalému gólmanovi Žiliny, Pohronie, Senice i Rakówu Czestochowa nemá žádné výhrady...

"To, jestli je teď číslo 1, je spíš je to otázka na trenéry gólmanů. Na ně já hodně dám, ale rozhoduji o tom spolu s nimi i já," přednesl na webu sparta.cz brzy osmapadesátiletý odborník.

"My jsme se po sérii, která nám nevyšla, rozhodli o změnu i na tomto postu. Holec nás podržel za stavu 2:1, kdy šel soupeř na něj sám a on to chytil," chválil po těsné výhře nad Slovanem explzeňský stratég.

"Není důvod něco měnit. Holec ve dvou zápasech nezklamal a za stavu 2:1 nás podržel," zakončil na stránkách sparta.cz šéf Pulkraba, Karabce, Hložka a spol.

Pro Holce šlo o debut ve Fortuna:lize. Sparťanský dres totiž dosud v soutěžním duelu oblékal jen v rámci MOL Cupu, Evropské ligy i FNL, když v této sezoně jednou pomáhal rezervě.

Svatyni slavného "S" by měl hájit i čtvrtý prosincový den, kdy se jeho tým představí na půdě předposlední Karviné.

Vyhasínající hvězdy s druholigovým statusem, které zná díky prvoligové či reprezentační minulosti celá republika?

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.