Vyhasínající hvězdy s druholigovým statusem, které zná díky prvoligové či reprezentační minulosti celá republika?

Vyhasínající hvězdy s druholigovým statusem, které zná díky prvoligové či reprezentační minulosti celá republika?

Víte, co spojuje známé tváře jako Lukáš Zoubele, Martin Berkovec, Tomáš Pilík, Milan Švenger či Aleš Schuster? Všichni jmenovaní byli svého času pevnou součástí prvoligového dění, ale momentálně je zastihnete až o soutěž níž ve Fortuna:národní lize. V ní v ročníku 2021/2022 mimochodem operují i celorepublikově známé tváře s významnou minulostí nejen v elitní domácí soutěži či zahraničních ligách, ale také v národním mužstvu. Pojďme si na ně ukázat...

Největší jména současné FNL:

Petr Jiráček (35 let, FK Prostějov)

Možná nám dáte za pravdu, že mistr české ligy z ročníku 2010/2011 možná vytěžil ze své doznívající profesionální kariéry o něco víc, než na co měl.

Reprezentační dění se ho týkalo od roku 2012 do roku 2016 a za dotyčné období stačil nasbírat hned 28 mezinárodních vystoupení, s tím, že hodně vidět byl zejména na Euru 2012.

Nemalou stopu zanechal i v evropských pohárech, které zakusil více než dvacetkrát a to díky svému působení v Plzni, ve Spartě a ve Zlíně.

Byť si myslel, že se na moravské Letné u tamních Ševců usadí a dohraje v jejich žlutomodrém trikotu kariéru, nakonec ho jeho profesní cesta zavála do ne až tak vzdáleného Prostějova.

V něm patří k oporám kádru kouče Daniela Šmejkala, v záložník řadě nastupuje vedle dalšího exzlínského borce Roberta Bartolomeua a ve FNL uplatňuje i své zkušenosti nasbírané z bundesligových destinací Wolfsburg a Hamburk.