Jablonec může klidně hrát o záchranu, hráči Bohemians si asi mysleli, že je Plzeň bude šetřit, kroutí hlavou Fukal

Jablonec může klidně hrát o záchranu, hráči Bohemians si asi mysleli, že je Plzeň bude šetřit, kroutí hlavou Fukal
OBSAHUJE OHLASY

Někdejší stoper Sparty, se kterou dvakrát ovládl nejvyšší tuzemskou soutěž, Hamburku či Borussie Mönchengladbach Milan Fukal v ligovém komentáři pro aktualne.cz okomentoval poslední ligové kolo.

Jablonec se potřebuje chytit vyhraným zápasem. „Jablonec se stále hlouběji noří do skupiny, která bude hrát o záchranu, ale nemám o něj strach. Mužstvo má pořád kvalitu, stačí se jen podívat, jak si celkem zdatně počíná v Konferenční lize. Tam ale běží všechno poněkud jinak, štěstí se kloní spíš k nim, troufám si tvrdit, že v české lize by zápas proti Alkmaaru dopadl špatně,“ komentoval pro aktualne.cz Milan Fukal.

„Podle mého hráči jsou na limitu fyzických, ale i psychických sil. Všechno na ně padá, všechno končí špatně. Udělají chybu, dostanou gól. Jako teď s Mladou Boleslaví. Stane se. Když se však jede na vlně, tak z takové situace gól nedostaneš. Nebo proměníš svou šanci, což se nyní Jablonci nedaří. Potom honíš pokaždé výsledek a ono to nejde. Jablonec potřebuje nutně vyhrát, co nejrychleji. Kdy to ovšem nastane, to nevím,“ dodal šestačtyřicetiletý expert.

Bohemians dostala v Plzni výprask 0:6, čímž vyrovnala nejhorší porážku v české lize. „Nechci zpochybňovat výkon Plzně, ale tenhle výsledek jde jednoznačně za Klokany. Kdyby Viktoria narazila na mančaft, který je odhodlaný víc vzdorovat, tolik gólů by nenastřílela. Nevím, co si Bohemians mysleli, asi že je bude soupeř snad šetřit. Ale pořád je rozdíl, jestli prohraješ 0:2, nebo dostaneš šest gólů. To je ostuda! A hodně negativní zápis do klubové kroniky a také do psychiky hráčů,“ dodal Fukal pro aktualne.cz

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.