Pekhart musel v létě oželet životní nabídky a teď neví, na čem je. O prodloužení s Legií se s ním zatím nikdo nebavil...

Pekhart musel v létě oželet životní nabídky a teď neví, na čem je. O prodloužení s Legií se s ním zatím nikdo nebavil...

Z posledních jedenácti soutěžních zápasů prohrála Legia Varšava hned devět, což je na úřadujícího mistra polské Ekstraklasy šílená bilance. Také proto je aktuálně v tabulce až na nelichotivé šestnácté pozici.

"Pět proher za sebou jsem určitě nezažil. Nevím, co k tomu říct. Ani jak se v takové situaci chovat, jak přemýšlet. Vždycky jsem působil v klubech, kde jsme hráli o mistrovské tituly. Nebo alespoň v tabulce nahoře. Že se dostaneme do tak velkého marastu v takovém klubu, jakým je Legie, by mě v životě nenapadlo. Ale realita je taková. Nemáme se za co schovávat, předvedená hra odpovídá výsledkům. Bohužel," pronesl v interview pro gol.cz Tomáš Pekhart, jehož tým se prý herně nezvedl ani při vydřeném vítězství nad Jagiellonií Bialystok. "Jedno vítězství se sice udělalo, ale pocit z utkání není dobrý. Sportovně musím přiznat, že se nám herně nedařilo. Navíc jsme přišli o tři hráče. Tohle jsem viděl poprvé v životě," kroutil hlavou dvaatřicetiletý forvard, který si v právě probíhajícím ročníku zatím připsal i kvůli zranění pouhé tři soutěžní branky.

Patnáctinásobný šampion našich severních sousedů zažívá nejhorší start do ligy za 86 let. "Důvod nikdy není jediný. Možná si v lize vybíráme daň za postup do skupiny Evropské ligy. Aby mohl jakýkoli klub působit úspěšně na všech frontách, v lize, v domácím poháru a na evropské scéně, musí mít v kádru šestadvacet, sedmadvacet vyrovnaných hráčů. Pokud je nemá k dispozici, je těžké bojovat na všech úrovních, nastupovat k zápasům každé tři dny," pokračoval na stránkách Gólu zkušený ofenzivní borec, jenž se do Varšavy svého času přesunul z Las Palmas.

Jak vše berou hrdí příznivci Legie? "Několikrát zastavili po zápase náš autobus. V tomto období jsem chyběl kvůli zranění, dával jsem se do kupy, na měsíc jsem z toho vypadl. Takže osobně jsem to nezažil. Párkrát dorazili fanoušci i do tréninkového centra. Pobavit se s námi. Zatím všechno proběhlo v kamarádském módu, v bezkonfliktní atmosféře. Co vím od kluků, kteří působí v Legii delší čas, dřív tomu tak pokaždé nebylo. Někdy kamarádskou atmosféru vystřídá ze strany fanoušků agrese. V současné situaci jsou i oni poprvé. Také nevědí, co mají dělat. Ale stojí za námi neskutečně," chválil fandy někdejší ofenzivní hráč obou slavných pražských "S", jehož vyjádření vyšlo na serveru gol.cz.

V polské metropoli má nejlepší střelec uplynulého ročníku kontrakt do června 2022. Jak to vůbec vypadá s jeho další polskou budoucností? "Pravdou je, že jsem měl v létě životní nabídky. Konkrétní nebudu, ale byly opravdu skvělé. Mám v Legii smlouvu do konce této sezony, bylo na klubu, jestli mě pustí nebo ne. Vedení chtělo za můj přestup nemalé finanční prostředky a nakonec se rozhodlo pro druhou variantu. S tím, že se budeme bavit o nové smlouvě. Od návratu z Eura, kdy mi klub sliboval, že se na toto téma budeme bavit, se mnou nikdo nemluvil," krčil rameny Gólem citovaný fotbalista, jenž si dříve vyzkoušel také anglické, německé, řecké i izraelské prostředí.

Pořídí Křetínský Vrbovi klubového matematika? Frýdek slavil gól proti Spartě, snad z toho nebude mediální kauza

Zdroj: gol.cz