Messiho miluji, Zlatý míč dostal spíš za zásluhy, říká Kolář. Je to úsměvné, politika míchá kartami i ve sportu, nechápe Straka

Messiho miluji, Zlatý míč dostal spíš za zásluhy, říká Kolář. Je to úsměvné, politika míchá kartami i ve sportu, nechápe Straka

Pro spoustu fanoušků byl hlavním adeptem na zisk Zlatého míče polský střelec Robert Lewandowski. Podobně to viděl i trenér František Straka či brněnský patriot Petr Švancara.

„Já Messiho miluji a myslím si, že společně s Ronaldem jsou nejlepší hráči současnosti i celé fotbalové historie. Co se týče minulé sezóny, tak je to spíše za zásluhy, abych řekl pravdu. V posledním ročníku nezářil tak stoprocentně jako minulé sezóny, ale stejně mu to moc přeji,“ pronesl bývalý špílmachr Plzně Daniel Kolář pro web tn.nova.cz.

Zlatý míč není ve špatných rukou, ale větším adeptem byl Lewandowski. „Zlatý míč určitě není ve špatných rukou. Na Copa América se Messi prezentoval pro tým opravdu skvěle, je těžké říct, že si to někdo nezasloužil, ale měl skvělý rok. Samozřejmě se správně nabízí otázka, jestli to neměl získat produktivnější Robert Lewandowski. Copa América nejspíše všechny výkony Lewandowského překonala, ale sám jsem říkal, že Zlatý míč měl dostat právě on,“ konstatoval někdejší ligový útočník Petr Švancara.

Ani trenér druholigového Třince by Zlatý míč Messimu neudělil. „Je to úsměvné. Já to nechápu a je to trapné. Uznávám Messiho, ale vůbec jsem nepočítal s tím, že on by letos měl být tím vítězem. Ať si každý říká, co chce, ale politika míchá kartami naprosto neskutečně i ve sportu. To mě strašně mrzí. Pro mě tu byl jediný adept, a to byl Robert Lewandowski,“ přidal svůj komentář pro tn.nova.cz trenér František Straka.

Messi opět přepsal historii, Lewandowski si musí na Zlatý míč počkat, Ronaldo vypadl z nejlepší pětky

Zdroj: tn.nova.cz