Coufalova vybudovaná pozice je pryč: Hodně si to beru, není se mnou řeč, dost nad tím přemýšlím

Coufalova vybudovaná pozice je pryč: Hodně si to beru, není se mnou řeč, dost nad tím přemýšlím

Zatímco ještě nedávno český reprezentant Vladimír Coufal žil fotbalem i jako fanoušek a v televizi si nenechal utéct většinu zápasů Premier League, po vypadnutí ze základu West Hamu to omezil.

"Nekoukám na to, nezajímá mě to. Radši si pustím s dětmi Tlapkovou patrolu. U toho vypnu a relaxuju," nechal se slyšet v interview pro aktualne.cz exslávista.

V Londýně právě teď neprožívá zrovna lehké období. Po svém zranění totiž přišel o místo v základní sestavě Kladivářů, v níž ho nahradil věkově perspektivnější klubový odchovanec Ben Johnson.

"Takhle to v zahraničním klubu je. Někdo vás nahradí a zahraje dobře. Klukům se dařilo, všechno vyhrávali, nebyl důvod to měnit," ozřejmil na stránkách aktualne.cz devětadvacetiletý krajní bek, který v tomto ligovém ročníku figuroval v základní sestavě Davida Moyese jen sedmkrát.

Smutku se však neubránil a sám přiznal, že jde o těžké časy. "Zažívám to tady poprvé. Nemám takovou chuť a motivaci se připravovat. Podepisuje se to i na osobním životě, s rodinou nejsem tak veselý. Snažím se na to nemyslet, ale logicky to všechny zajímá, lidi kolem mě i média. Hodně si to beru, není se mnou řeč, hodně nad tím přemýšlím. Měl jsem jasnou pozici, ale teď se pohoda úplně vytratila," přiznal na aktualne.cz někdejší defenzivní hráč Hlučína, Opavy i Liberce.

Polevit však nemůže ani přes ztrátu motivace. Ta by měla být jen dočasná. "Musím to překonat v hlavě, jít cestou tvrdé práce, kterou jsem šel vždycky. Věřím, že se to brzy zase otočí, ve fotbale je to hrozně rychlé. Není čas na paniku. Máme před sebou mraky zápasů, takže se nebojím, že bych se na hřiště nedostal, ale samozřejmě chcete hrát hlavně Premier League. Kdyby to trvalo delší dobu, tak by možná nastal čas na nějaké řešení," doplnil aktualne.cz citovaný držitel pěti trofejí z českého prostředí.

Podcast: Bídná ofenziva Chelsea a Benítez před vyhazovem. Jak Rangnick změní United?

Zdroj: aktualne.cz