Ideální scénář? Stabilní místo v základu Boleslavi, postup do Evropy a následně přesun do bundesligy, říká Stránský

Ideální scénář? Stabilní místo v základu Boleslavi, postup do Evropy a následně přesun do bundesligy, říká Stránský

Osmnáctiletý ofenzivní talent Mladé Boleslavi Vojtěch Stránský už nasbíral v barvách Mladé Boleslavi deset prvoligových startů, s tím, že premiérové trefy mezi tuzemskou elitou se dočkal na startu tohoto ročníku proti Teplicím.

Protože působí ve městě automobilů řada známých jmen, nakukovat do sestavy není snadné. "Pro mě bylo paradoxně výhodou, že jsem s týmem začal trénovat v době pandemie. Cvičení a tréninky jsme tak startovali ve dvojicích, následně ve skupinkách po třech nebo čtyřech hráčích. S klukama jsem se tak poznával postupně a úplně přirozeně. Kluci se ke mně chovají skvěle, ale pořád mám samozřejmě respekt. Vždyť sedím vedle reprezentantů, hráčů se stovkami startů v nejvyšší soutěži i v zahraničí. Snažím se od nich učit nejen na hřišti. Sleduji, jak poctivě se věnují regeneraci, jak vstřícně se chovají k mladým klukům a obdivovatelům třeba z žákovských kategorií. Učím se doslova každou minutu," přiznal na stránkách sport.cz perspektivní svěřenec Karla Jarolíma.

Jak na něj bývalý stratég české reprezentace působí? "Pro nás mladé je jeho angažmá v Boleslavi parádní možností. Dostáváme šanci, hodně se nám věnuje v tréninku i v individuálních cvičeních mimo klasické tréninkové jednotky. Jeho zkušenosti i dosavadní úspěchy mluví za sebe. Právě ve vedení mládežnických týmů je další plus takzvané české cesty. Neumím samozřejmě posoudit kvalitu trenérů v zahraničí, ale počítám, že málokdy dostanete možnost přípravy pod trenérem s ligovými tituly a reprezentační minulostí," zaznělo z úst mladíka, jehož slova vyšla na sport.cz.

O brzkém útoku do zahraničí nikdy nestál. Rád by se prosadil v rámci domácích podmínek. "Mým snem nikdy nebyla zahraniční akademie, českou cestu jsem si společně s rodinou i agenturou vyhodnotil jako ideální. Na stole navíc nebyla konkrétní nabídka z ciziny, která by mě nutila tento pohled přehodnotit. V Boleslavi standardně dávají prostor mladým hráčům, kteří mohou růst vedle výjimečných osobností. Každý jednotlivý trénink s hráči jako Marek Matějovský, Marek Suchý, Jirka Skalák nebo Milan Škoda mě přesvědčuje o tom, že jsem zvolil správně. Zahraniční angažmá má samozřejmě spoustu plusů, ale v drtivé většině tam mladí hráči trénují se svými vrstevníky. Sice těmi nejlepšími ve svých ročnících, ale pořád se jedná o mládežnické kategorie. Tady jsem dostal možnost trénovat s ligovým týmem, postupně nabírám zkušenosti i ligové minuty. Každý zápas, každý trénink i každé jednotlivé cvičení jsou pro mě ohromnou školou," doplnil na sport.cz Stránský, jenž patří spolu s o něco mladším Lukášem Maškem k největším boleslavským příslibům.

V budoucnu by se ovšem lepší evropské soutěži rozhodně nebránil. "Každý kluk, který začne hrát fotbal, sní o startech v Lize mistrů a nejlepších soutěžích světa. Nejsem výjimkou, osobně bych si chtěl vyzkoušet německou bundesligu. Ale mým prvním fotbalovým cílem byly odjakživa ligové starty v dresu Boleslavi a tenhle cíl pořád trvá. Ideálním scénářem by bylo stabilní místo v základní sestavě Boleslavi, velký úspěch v podobě postupu do evropských pohárů a následně přesun do zahraničí. Vím, že jsou to sny odvážné, ale makám pro ně každý den. Vyhovuje mi domácí prostředí, jsem rád za blízkost rodiny a kamarádů. Zároveň ale chci být připraven, kdyby šance ze zahraničí v budoucnu přišla. Samozřejmostí v naší generaci je tak vedle fotbalu třeba i studium angličtiny," zakončil na sport.cz mládežnický reprezentant Česka, jehož celku patří po šestnácti kolech Fortuna:ligy průběžná sedmá pozice s bodovou ztrátou na šestý Hradec Králové.

Podcast: Bídná ofenziva Chelsea a Benítez před vyhazovem. Jak Rangnick změní United?

Zdroj: sport.cz