Dočkal a budoucí odchod do Liberce či Mladé Boleslavi? Nic takového, exreprezentant má jen 2 varianty...

Dočkal a budoucí odchod do Liberce či Mladé Boleslavi? Nic takového, exreprezentant má jen 2 varianty...

Časy, kdy byl Bořek Dočkal (33) pro Spartu nepostradatelným mužem, jsou zdá se pryč a pro důkazy nemusíme chodit nějak extra daleko.

Svědčí o tom pouhých sedm pobytů v základní sestavě během šestnácti ligových kol a odehraných 592 minut čistého času, s tím, že v tomto ročníku Fortuna:ligy zatím exreprezentant ani neskóroval.

A protože mu na Letné končí v červnu 2022 kontrakt, jeho nejbližší budoucnost by se měla začít řešit v nadcházející zimní pauze.

Jak zaznělo na serveru isport.blesk.cz, variant pro ostříleného borce se zkušenostmi z norské, turecké, čínské i americké nejvyšší soutěže mnoho není...

Vše mají v rukou Tomáš Rosický s Pavlem Vrbou, kteří si musí vyhodnotit, zda ještě bude další prodloužení spolupráce dávat smysl.

"Sparta to s Bořkem hraje na rovinu. Mezi oběma stranami dlouhodobě panuje nadstandardní vztah. Všechny debaty budou vedeny korektně. Že by se Bořek přesunul do jiného klubu v rámci české ligy, to absolutně není varianta. A dá se říct, že v případě zahraniční je to velice podobné," citoval Deník Sport svůj zdroj, který nemá daleko k letenskému dění.

A to znamená jediné, buď pokračování ve slavném pražském "S" také v sezoně 2022/2023, nebo konec kariéry. Přesun do nedaleké Mladé Boleslavi nebo Slovanu Liberec, kam obvykle bývají nepotřební sparťané odkládáni, určitě nehrozí.

Tímto je zároveň zodpovězena také otázka, zda by nechtěl půl roku před doběhnutím kontraktu měnit dres. Minimálně do léta zůstane tam, kde je a definitivní rozhodnutí má přijít v březnu, nejpozději v dubnu.

Pořád je tedy čas se na trávnících ukázat a vylepšit svou bilanci jedné gólové asistence. Přímý konkurent Adama Karabce je totiž mistr přihrávka a ze současných aktivních ligových hráčů jich má na svém kontě vůbec nejvíc (77).

Coufalova vybudovaná pozice je pryč: Hodně si to beru, není se mnou řeč, dost nad tím přemýšlím

Zdroj: isport.blesk.cz