Můj sen je hrát za národní tým Nigérie, přiznává Bassey. Jak komentuje to, že je spojován s tuzemskou špičkou?

Můj sen je hrát za národní tým Nigérie, přiznává Bassey. Jak komentuje to, že je spojován s tuzemskou špičkou?

Jednou z aktuálně nejzářivějších hvězd Fortuna:ligy je třiadvacetiletý nigerijský rychlík ve službách Dynama České Budějovice Fortune Bassey, podle nějž je čeština složitý jazyk, ale proniká do něj víc a víc, o čemž svědčí i skutečnost, že začal chodit na doučování. Své poslední zazáření proti Slovácku považuje za jeden z nejlepších zápasů kariéry a to samé platí i pro jeho druhou trefu, která rozhodla o třech bodech pro jeho tým. O čem všem hovořil svěřenec Davida Horejše na oficiálních stránkách dynamocb.cz dále?

O tom, jak vnímá omezenou kapacitu na tribunách...

"Při utkání se většinou nerozhlížím po stadionu, soustředím se na hru. Samozřejmě ale vnímáme tu podporu. Proti Slovácku byl na stadionu alespoň nějaký počet fanoušků, kteří byli hlasití a skvěle fandili. Při třetím gólu lidé na stadionu křičeli, jako kdyby tam bylo 10 tisíc fanoušků. Byl to neuvěřitelný moment. Úžasná atmosféra."

O tom, jestli si po trénincích i přidává...

"Občas to děláme s několika hráči. Snažím se trénovat situace jeden na jednoho, což dělám rád při zápase. Zároveň trávím hodně času v posilovně, což se mi jako útočníkovi hodí.

O tom, co by na sobě ještě rád vylepšil...

"Myslím, že ve hře jeden na jednoho jsem docela dobrý. Určitě bych měl zlepšit proměňování šanci, abych například ze tří pokusů při zápase proměnil dva nebo tři. V minulých utkáních jsem hodně šancí zahodil, mohl jsem teď mít více gólů."

O tom, jestli čte články, které se o něm píší...

"Viděl jsem nějaké příspěvky, lidé mi něco posílali na sociální sítě. Já se o tyhle věci ale moc nestarám, snažím se soustředit na svou hru, abych dal týmu co nejvíc. Nic to se mnou nedělá. Jsem za to samozřejmě rád, ale snažím se na to nemyslet a soustředit se na své výkony."

O tom, že je česká liga ideální pro mladé africké hráče...

"Rozhodně. Když dokážete hrát českou ligu, můžete hrát kdekoliv. Je to velmi těžká a fyzicky náročná soutěž. Podávat v ní dobré výkony."

O tom, že má být spojován s tuzemskou špičkou...

"Něco jsem viděl, ale opravdu se teď soustředím na sebe a Dynamo. To je teď nejdůležitější. Chci hrát, podávat dobré výkony a ideálně dál dávat góly. Na prvním místě je tým, to je důležité. Když jde nahoru klub, jdou nahoru i hráči. Nemyslím na to, jestli chci odejít nebo zůstat, soustředím se teď jen na výkony v Dynamu."

O tom, jestli si do budoucna vysnil nějakou soutěž...

"Vynikající soutěže jsou ve Španělsku, Anglii i Německu. Pro mě je teď nejdůležitější hlavně hrát a podávat dobré výkony. Můj sen je hrát za národní tým Nigérie. Vím, že je to možné, pokud budu tvrdě pracovat. Uvidíme, co se stane. Soustředím se na současnost. Někteří hráči nad budoucností začnou moc přemýšlet a není to dobře. Je lepší to ignorovat a koncentrovat se na svou současnou hru."

Ideální scénář? Stabilní místo v základu Boleslavi, postup do Evropy a následně přesun do bundesligy, říká Stránský

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.