Ze všech českých nabídek jsem vybral nejlépe. Absolutně nelituju, je tu pohoda, fajn lidi i velké ambice, září Hora

Ze všech českých nabídek jsem vybral nejlépe. Absolutně nelituju, je tu pohoda, fajn lidi i velké ambice, září Hora

Třicetiletý středopolař Jakub Hora sice mohl působit v Teplicích či Karviné, ovšem nakonec od léta zakotvil v Českých Budějovicích a dotyčného kroku v žádném případě nelituje.

V tomto ročníku přetavil 16 vystoupení ve dva góly a jednu asistenci. "Ze všech českých nabídek jsem vybral nejlépe. Absolutně nelituju. Je tu pohoda, fajn lidi, ale i velké ambice. Jsme dobrá parta, dokážeme se semknout. Vnitřní sílu máme. To mě naplňuje, stejně jako ofenzivní fotbal trenéra Horejše," citoval server isport.blesk.cz slova bývalého slávisty.

I přes ofenzivní choutky však musí osobně zapracovat na bránění. "Hrajeme přesně styl, který mi sedí. Teď mě sice trenér stáhl na defenzivního záložníka, abych rozehrával a řídil hru, což už není tak ofenzivní. Byl jsem celou kariéru zvyklý na něco jiného, ale i tak jsem fakt spokojený. Tuhle pozici jsem hrál už v Polsku, baví mě to. Akorát teď trochu bojujeme s tím, že mě trenér ještě musí naučit bránit. Doufejme, že se to přes zimu povede,“ usmíval se Deníkem Sport citovaný ostřílený křídelník s minulostí v Lotyšsku i Polsku.

Kam až sahají ambice jihočeské značky ze Střelnice? "Předsezonním cílem bylo skončit do desítky. Nicméně když se podívám na tabulku, říkám si, proč nezkusit útok na šestku už teď, a ne až příští rok. Na šestý Hradec ztrácíme tři body, měli bychom po tom pokukovat. Čím větší ambice bude klub mít, tím líp pro všechny," přednesl na iSport.cz rodák z Mostu.

Protože byl naposledy proti Slovácku vyloučen, následující dvě kola si odpočine. Protože už však zbývají do konce podzimu jen tři kola, do akce už půjde maximálně jednou. "Bylo by fajn si ještě zahrát, nechci mít dovolenou. Dostaly se ke mně indicie, že se rozhodovalo mezi dvěma a třemi zápasy. Už s tím bohužel nic neudělám, vrátit to nejde,," krčil rameny před rozhHora, jehož slova nabídl portál iSport.cz.

Na Letné se rozdávaly víceleté kontrakty. Na jaké svěřence kouče Horňáka došlo?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.