Italové spekulují: Ekonomicky nevzdělaný Nedvěd byl do podvodů Juventusu možná nastrčený

Italové spekulují: Ekonomicky nevzdělaný Nedvěd byl do podvodů Juventusu možná nastrčený

Pavel Nedvěd odmítá finanční machinace a podpisy pochybných smluv v Juventusu Turín. Bývalý český fotbalový reprezentant, který už šest let zastává post viceprezidenta „Bianconeri", čelí vyšetřování v souvislosti s nedávnou razií v sídle italského klubu.

Italská finanční policie se momentálně zabývá účetnictvím Juventusu. Nedvěd je v týmu účastníka Serie A při příchodu všech posil a svým podpisem potvrzuje transfery. A právě pro přestupy za uplynulé tři roky je společně se šéfem klubu Andreem Agnellim a dalšími čtyřmi manažery v hledáčku policie.

Klub měl podle úřadů manipulovat s hodnotou hráčů, aby vylepšil svůj kapitál a tým i hodnotu akcií na burze. Například při loňské výměně s Barcelonou „Juve“ získal středopolaře Arthura Mela a Katalánci zase Miralema Pjaniča, oba přicházeli za 30 milionů eur, při výměně však měl Juventus podle obvinění obou hráčů nacenit na dvojnásobek a klubu se tak ve výsledku fiktivně zdvihl kapitál. Podle policie to klub dělal opakovaně.

Italská média spekulují, že Juventus Nedvěda jako muže bez ekonomického vzdělání do přestupových machinací záměrně nastrčil. Právě jeho podpis figuruje pod zmanipulovanými fakturami. Pro nesrovnalosti v účetnictví jemu i dalším obviněným hrozí vězení a Juventusu sestup do druhé ligy, uvedl portál iSport.cz.

Držitel Zlatého míče z roku 2003 obvinění odmítá. „Máme nějaké problémy, to však každý rok,“ sdělil Nedvěd serveru Dazn.com. „Občas jste nahoře a potom se něco pokazí, jindy jste zase v krizi a potom přijde něco pozitivní. V kanceláři Juventusu jsem už 11 let a za ten čas jsem čelil různým problémům. Vždy jsme je ale všechny vyřešili,“ vysvětlil bývalý kapitán české fotbalové reprezentace.

Zdroj: Šport.sk