Černý: Do zimní pauzy chci být co nejdůležitější hráč pro tým. Nejbližším cílem je dát hned příště gól

Černý: Do zimní pauzy chci být co nejdůležitější hráč pro tým. Nejbližším cílem je dát hned příště gól

Ofenzivně laděný reprezentant Václav Černý (24) je po devíti měsících zpět a rámci Eredivisie si připsal v barvách svého FC Twente Enschede již 35 minut odehraného času.

Zatímco proti Spartě Rotterdam (1:0) se objevil na ploše pouze na pár minut, proti Feyenoortu Rotterdam (0:0) už pobyl na trávníku rovnou půlhodinu.

Na to, že má operovaná obě kolena, vůbec nechce myslet. "Jenom si užívám, že zase hraju fotbal na takové úrovni. Vím, pro co jsem bojoval celých devět měsíců a nenechám si to kazit tím, že mám odoperovaná obě kolena. Naštěstí mi zatím chybí jenom kondice, jinak jsem zdravotně úplně v pořádku," zaznělo z úst Černého.

V nadcházejícím klání na půdě Go Ahead Aeagles už by si pak troufl na celý poločas. "Jelikož na Spartě mají umělou trávu, tak jsme nechtěli riskovat víc než několik minut. Byl to super moment, že jsem se po tak dlouhé době vrátil na trávník, ale pro mě se počítá hlavně minulý týden proti Feyenoordu. Jsem rád, že jsem zpátky. Nejbližší cíl je dát hned příště gól a postupně to směřovat na 90 minut. Pokud se mi o víkendu podaří hrát o něco víc, tak po další dohodě s fyzioterapeuty bych třeba do tří týdnů mohl být připraven na celý zápas,“ zářil spoluhráč o dva roky mladšího záložníka Michala Sadílka.

Nyní sedmý tým nejvyšší nizozemské soutěže půjde v doznívajícím roce 2021 do akce ještě pětkrát a mimo jiné narazí i na Ultrech, Zwolle nebo Waalwijk. Prostoru na rozehrání tedy ještě bude dostatek. "Do zimní pauzy chci být co nejdůležitější hráč pro tým. Budu se prát o to, abych se po novém roce přibližoval tomu, kde jsme byl před zraněním,“ zakončil příbramský odchovanec s dlouhou mládežnickou minulostí v Ajaxu Amsterdam.

Proč získal Zlatý míč Messi? Protože letos konečně něco velkého vyhrál. A protože ho volí neevropský svět

Zdroj: ČTK