Pázler s Quadrim ještě na Julisce šanci dostanou, Doumbia si však definitivně zavřel dejvické dveře...

Pázler s Quadrim ještě na Julisce šanci dostanou, Doumbia si však definitivně zavřel dejvické dveře...

Dukla, jež v tabulce FNL přezimuje na sedmé pozici s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Brno, pořádala tento týden na Julisce neformální besedu se svými fanoušky, jíž se účastnili hned tři lidé z vedení, hlavní trenér Bohuslav Pilný i zástupci hráčské kabiny Jan Peterka s Danielem Kozmou.

Jaké budou v Dejvicích cíle pro druhou polovinu ročníku? "Cíle se nemění. Chceme hrát vršek tabulky. I když se nám některé zápasy nepovedly, tak tento cíl přetrvává," prohlásil na webu fkdukla.cz výkonný ředitel tradiční značky David Šrámek.

Sportovní ředitel Jan Staněk pak zabrousil do přestupové politiky. "V létě jsme se pustili do určité přestavby mužstva, ve které budeme pokračovat i teď v zimě. Není to jednoduchý proces. Chceme přivést ideálně dva útočníky. U dalších postů se uvidí podle možností přestupového trhu. S některými kluby už jednáme. Rádi bychom typologicky jiného útočníka, který by nám pomohl do plné obrany. S tím máme problém hlavně v zápasech, kdy proti nám soupeři tady na Julisce brání," přidal na klubových stránkách exjihlavský funkcionář.

Podle kouče Pilného volí tým občas složitá řešení. Ne každý se navíc potkal s formou. "Ofenzivní hráči bohužel neměli dlouhodobou formu. Týkalo se to Faleye, nebo třeba Fábryho. Snažíme se, aby hráči chodili více do vápna a byli tam zarputilejší, ale k tomu budeme muset přivést typově trochu jiné hráče. Dali jsme za poslední tři zápasy jeden gól, to je hrozná bilance," přiznal šéf lavičky.

Dotazy příznivců padaly i na jména jako Jan Pázler, Quadri Adediran nebo Mohamed Doumbia. Všichni zmínění toho totiž až tolik neodehráli. "Honza Pázler pro nás byl osvěžením kolektivu a do kabiny zapadl, plní roli staršího hráče. Na hřišti by to mohlo být lepší, ale máme ještě jaro na zlepšení. Věříme, že nějaký důležitý gól by dát mohl. Quadri je mladý a talentovaný kluk. Má dobré předpoklady. Dobře odehrál zápasy, ve kterých o moc nešlo, přáteláky, utkání ČFL. Bohužel v lize, kromě zápasu se Žižkovem, nám po svém nástupu díky taktickým nedostatkům tolik nepomohl, zbytečně fauloval, nehlídal si ofsajd, neplnil pokyny atd. Počítali jsme s tím, že tento půl rok bude adaptační a budeme se těšit na progres, který udělá v zimě. A Doumbia v tomto roce pokazil sám sobě i klubu dva transfery mimo ČR, mohl hrát evropské poháry. K němu nemám co říct. Končí mu smlouva, na nové jsme se nedomluvili. V klubu už nebude pokračovat. Svým přístupem ukázal, že o Duklu nemá zájem a že bojuje spíš sám se sebou, než o svoji kariéru," podotkl na fkdukla.cz Staněk.

Evropské klubové koeficienty? Jablonec poskočil o 50 míst až před Spartu, jasnou českou jedničkou je Slavia

Zdroj: fkdukla.cz