Jednání o prodeji Zbrojovky krachlo, brněnský fotbal dál ve vzduchoprázdnu

Jednání o prodeji Zbrojovky krachlo, brněnský fotbal dál ve vzduchoprázdnu

Nekonečná telenovela pokračuje, ani se Sport Investem se majitel fotbalové Zbrojovky Václav Bartoněk nedohodl a fotbalový klub z druhého největšího města Česka stále nemá jistou budoucnost.

Mělo to být blízko. Z několika entit, o jejichž zájmu o brněnský fotbal se v posledních měsících spekulovalo se vyloupla renomovaná sportovní agentura Sport Invest a vedla s majitelem Zbrojovky Brno Václavem Bartoňkem pokročilá jednání. Měla mít dokonce připravený projekt, podle kterého by na Králově poli obsadila pozice generálního manažera a sportovního ředitele, rýsovaly se i plány na mládežnickou akademii. Podle informací MF Dnes je nicméně těmto plánům konec. Jednání krachlo, Sport Invest se rozhodl jít jinudy.  

„Samotná jednání ohledně možného vstupu do Zbrojovky Brno trvala několik měsíců a logicky prošla několika fázemi, ve kterých se přibližovaly či oddalovaly vzájemné představy o možné dohodě obou stran. Veškerá komunikace s vedením Zbrojovky v čele s panem Bartoňkem probíhala korektně a věcně, obě strany plnily dohody a úkoly z jednání vyplývající. Podrobnosti zůstanou mezi agenturou a vedením klubu. Finální rozhodnutí o ukončení jednání každopádně padlo ze strany agentury a jako první byl o tomto rozhodnutí informován pan Bartoněk,“ citoval iDnes páteční prohlášení Sport Investu ohledně ukončení záměru.

Kolem brněnského klubu, který zítra ukončí podzimní části FNL a v tuto chvíli se sedmibodovým náskokem před druhou Spartou B má nakročeno k návratu do nejvyšší soutěže, se spekulace rojí dlouhodobě. Klub z moravské metropole se dlouhodobě pohybuje na hraně mezi první a druhou ligou, jeho poslední majitelé - nejprve bratři Prosovi, nyní i Václav Bartoněk - nejsou fotbal schopni při nepřítomnosti silného partnera ufinancovat a tým, kterému vedení města dlouhodobě slibuje nový stadion, strádá. Za posledních dvanáct měsíců se přitom spekulovalo, že by jako manažer měl do klubu nastoupil plzeňský Alois Šádek, později zase, že zájem o koupi má mít místní podnikatel Igor Fait. Ani jedna ze spekulací se neukázala býti pravdivá. A nyní zkolaboval i projekt Sport Investu.

zdroj: idnes.cz