Do boje o Lingarda vstoupil Newcastle. Kladiváři se ale šance také nevzdávají

Do boje o Lingarda vstoupil Newcastle. Kladiváři se ale šance také nevzdávají

Anglický Newcastle United si po příchodu nových majitelů vytyčil jasný cíl pro lednové přestupové období. Stal se jím útočník Manchesteru United Jesse Lingard. Klub je připraven z něj udělat nejlépe placeného hráče v historii klubu. Ve hře je ale stále ještě West Ham.

The Magpies se chtějí vyhnout sestupu a očekává se tudíž, že noví majitelé za klub v novém roce utratí velké peníze. Newcastle je v současné době na úplném dnu Premier League a v této sezóně ještě nevyhrál ani jeden zápas. Přestože Eddie Howe už v říjnu nahradil na lavičce předchozího trenéra Steva Bruce.

A jak uvádí server 90min.com, noví majitelé klubu by chtěli na St. James' Park je přivést útočníka Manchesteru United Jesseho Lingarda. Klub prý s agentem fotbalisty již mluvil a na stole mu tak přistála čtyřapůlletá smlouva, která by útočníkovi zajistila přes 100 000 liber týdně (téměř tři miliony korun).

Lingardovi má smlouva na Old Trafford vypršet příští rok v létě, Newcastle je prý nicméně připraven nabídnout „Rudým ďáblům“ velmi významnou částku za přestup, aby si zajistil jeho služby už od ledna. O ty se nicméně dlouhodobě zajímá i londýnský West Ham, tedy klub, ve kterém loni na jaře anglický útočník úspěšně hostoval.

„Jesse ví, co si o něm všichni tady myslíme. Pro Jesseho je myslím zklamáním, že je to tak talentovaný fotbalista a nehraje,“ komentoval situaci ohledně vytoužené posily trenér „Kladivářů“ David Moyes. „Hrál velkou roli v naší druhé polovině minulé sezóny. Ale musíte ocenit i zdejší hráče, bez Jesseho se posunuli dál. Lidé si mohli myslet, že Jesse tady udělal rozdíl. Ale hráči se posunuli dál a sami se posunuli výš. Ale musím říct, že Jesse v tom sehrál velkou roli,“ dodal kouč českého tria Tomáše Součka, Vladimíra Coufala a Alexe Krále.

Rozhovory o nové smlouvě pro Lingarda na Old Trafford skončily letos v listopadu, protože byl fotbalista čím dál frustrovanější z nedostatku prostoru na trávníku. Ačkoli Manchester United hraje v Premier League i Lize mistrů, Lindgard nastoupil jen do deseti zápasů.

Zda se útočníkova situace pod vedením dočasného kouče United Ralfa Rangnicka po vyhození Oleho Gunnara Solskjaera změní, se teprve uvidí.

Zdroj: 90min.com

Originální nápad. Místo Zlatého míče dostane Lewandowski míč vyrobený ze soli

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.