Juventus nalezl recept na defenzivu Janova, Benátky zažily divokou přestřelku s Veronou

Šestnáctým kolem pokračuje první prosincový víkend také italská Serie A. Vítězství v sobotu oslavily oba milánské celky. Neapol sice na začátku druhého poločasu vedlo nad Bergamem 2:1, ale Atalanta díky dobrému závěru utkání otočila ve svůj prospěch.

Utkání milánského AC se Salernitanou skončilo přesvědčivým vítězstvím favorizovaného AC. To svému soupeři nedalo žádnou šanci. Salernitana se v podstatě po celý zápas nedostala do gólové šance. Zápas se hrál prakticky na jednu bránu.

Taktéž druhý milánský celek ovládl sobotní šlágr italské nejvyší soutěže na půdě římského AS. Inter o svém vítězství v Římě rozhodl během výtečné první půle, kterou zcela ovládl a všechny tři branky vstřelil právě v první pětačtyřicetiminutovce. Mourinhovi svěřenci si ani neškrtli.

Bergamo začalo utkání s Neapolí dobře a už v šesté minutě se dostalo na půdě svého hostitele do vedení. Neapol však ještě do konce první pětačtyřicetiminutovky stihla vyrovnat. Druhá půle přinesla další tři góly. Neapol nejprve otočila vývoj utkání ve svůj prospěch, ale poté stříleli góly už jen hosté, kteří urvali vedení a nakonec i vítězství zpět na svoji stranu. Bergamo se tak na čtvrtém místě přiblížilo svému soupeři na rozdíl pouhých dvou bodů.

Fiorentina si veze tři body, které ukořistila na půdě Bologny. Hosty poslal po půlhodině hry do vedení Maleh, ale Barrow ještě v závěru první půli dokázal stav srovnat. Fialky byly střelecky při chuti i po změně stran a dvoubrankový náskok obstarali Biraghi a Vlahovič z penalty. Hickey pak v závěru už jen snížil na konečných 2:3.

Spezia si rozdělila body se Sassuolem po trefách Manaje a Gyasiho na jedné straně a dvojitém gólovém přísunu na straně druhé od Raspadoriho. Benátky okusily divokou přestřelku s Hellasem Verona. Domácím se dařilo v první půli, kdy si vypracovali tříbrankový náskok díky Ceccaronimu, Črnigojovi a Henrymu. Po změně stran si ale Henry připsal i zásah do vlastní sítě, což probudilo hosty k vyšší aktivitě. Capragi z penalty odmazal část manka a poté obrat režíroval dvěma přesnými zásahy Simeone.

Juventus doma před svými fanoušky urval tří body proti Janovu. Již po devíti minutách mohl slavit vedení, neboť se v koncovce nemýlil Cuadrado. Jistotu pak přidal osm minut před koncem Dybala.

Serie A, 16. kolo:

AC Milán - Salernitana 2:0
Branky: 5. Kessié, 18. Saelemaekers.

AS Řím - Inter Milán 0:3
Branky: 15. Çalhanoğlu, 24. Džeko, 39. Dumfries.

Neapol - Atalanta Bergamo 2:3
Branky: 40. P. Zieliński, 47. D. Mertens – 7. Malinovskyj, 66. Demiral, 71. Freuler.

Bologna - Fiorentina 2:3
Branky: 42. Barrow, 83. Hickey - 33. Maleh, 52. Biraghi, 67. z penalty Vlahović

Spezia - Sassuolo 2:2
Branky: 35. Manaj, 48. Gyasi - 66. a 79. Raspadori

Benátky - Hellas Verona 3:4
Branky: 12. Ceccaroni, 19. Črnigoj, 28. Henry - 52. vlastní Henry, 65. Caprari z penalty, 67. a 85. Simeone

Sampdoria - Lazio 1:3
Branky: 89. Gabbiadini - 7. Milinković-Savić, 17. a 37. Immobile

Juventus - Janov 2:0
Branky: 9. Cuadrado, 82. Dybala)