Juventus zažívá těžké chvíle, o to více musíme být jako tým jednotní, burcuje kapitán Chiellini

Juventus zažívá těžké chvíle, o to více musíme být jako tým jednotní, burcuje kapitán Chiellini

Stará dáma zažívá chvíle, které by nechtěl prožívat žádný klub. Výsledkově se nedaří, což dokazuje až sedmé místo v tabulce Serie A. Velkým problémem se ale jeví obvinění z podvodů při přestupech, za které turínskému gigantovi hrozí i ztráta trofejí a přesun do druhé nejvyšší soutěže. Příkladným kapitánem se v těchto dnech jeví Giorgio Chiellini, který burcuje k jednotě.

Juventus čelí vlně obvinění a je vyšetřován místními úřady, které mají poukazovat na nezákonné účetní praktiky. Nejen to vrhá stín na klub, který dlouhou dobu vládl na Apeninském poloostrově železnou rukou.

„Už jsem se na toto téma vyjadřoval. Neřekl jsem nic nového, jen jsem zopakoval slova trenéra. Vyšetřování je na začátku, všechno se zkoumá,“ nechal se slyšet sedmatřicetiletý obránce, který patří ke klubovým ikonám a své místo má také v italské reprezentaci.

I přes problémy klubu burcuje své spoluhráče k tomu, aby se soustředili na hru, která v posledních měsících taktéž není ideální. „Je třeba počkat a netížit si tím příliš hlavu. Od nás se očekává, že vrátíme Juventus opět na vrchol. Tenhle klub nám dal tolik, že mu to musíme vrátit. Máme morální povinnost být jednotní a bojovat za stejnou věc,“ dodal slyšet Chiellini.

Zdroj: sky.it

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.