Velký návrat ztraceného (střeleckého) syna: Dva góly Simy v Anglii

Před dvanácti měsici cca v tuto dobu byl na vrcholu přízně fotbalového světa a web Transfermarkt jej v jeden moment vedl jako nejvyhledávanějšího fotbalistu světa. Pak loňskou hvězdičku Slavie Abdallaha Simu potkal rychlý sešup dolů. Nyní snad znovu zažehává sé motory. A včera večer se dvěma góly za U23 tým Stoke znovu připomněl.

Dvaačtyřicátá minuta Premier League zápasu U23 Stoke - Southampton. Sima 1:0. Tři minuty po přestávce. Sima 2:0. První gól po samostatné akci, druhý po přihrávce D´Margia Wrighta-Phillipse (ano, syna Shauna Wrighta-Phillpse). O moc lepší návrat na trávníky si po zranění Abdallah Sima představovat nemohl. Když po 68 minutách střídal, jeho ambice přitáhnou k sobě zájem trenéru hlavního týmu Stoke byl naplněn. A jeho cesta zpět mezi “mladé pušky” evropského fotbalu  je snad opět otevřená.

Loni na podzim byl sešívanou kometou. A Jaroslav Tvrdík měl ambice si z něj říci o 20 milionů liber.  Na jaře to už - i díky zraněním - nebylo tak slavné, Sima se nicméně připomněl projektilem do sítě Leicesteru v play-off Evropské ligy. V létě pak za sedm milionů liber přestoupil do jihoanglického Brightonu, který jej pro získání zkušeností s anglickým fotbalem poslal na hostování do Stoke.

Ani tam se mu ale zatím nedaří prosadit. Právě kvůli zraněním. Jen čtyřikrát si zatím zahrál za první tým, v zápasové nominaci na utkání prvního týmu v  Championshipu našel své jméno jen čtyřikrát. A dvakrát v těchto čtyřech případech celých devadesát minut proseděl na lavičce. První start za U23 a 68 minut během kterých zařídil vítězství 3:0 nad juniorkou Southamptonu by tak mohl být pomyslným bodem zlomu.

zdroj: The Argus