Bellingham si po Der Klassikeru pustil ohledně rozhodčích ústa na špacír. A už jej vyšetřují!

Bellingham si po Der Klassikeru pustil ohledně rozhodčích ústa na špacír. A už jej vyšetřují!

Ten rozhodčí byl v minulosti usvědčený z ovlivňování zápasů. Tak co se divíte, že připískával Bayernu. V tomto duchu se po prohře v prestižním zápase svého Dortmundu s Bayernem vyjádřil Jude Bellingham. A DfB se to vůbec nelíbí.

 Německý fotbalový svaz DfB šetří po největším zápase podzimu Bundesligy mezi Borussii Dortmund a Bayernem Mnichov televizní komentář anglického supertalentu domácích Judea Bellinghama na adresu rozhodčního zápasu. Osmnáctiletý Brit po porážce 2:3  od Bayernu zpochybnil výkon rozhodčího Felixe Zwayera s odkazem na jeho zapojení do skandálu s ovlivňováním zápasů v roce 2005 a tehdejší šestiměsíční zákaz činnosti.Bellinghamovi se nelíbilo rozhodnutí Zwayera, který nejprve nepískl penaltu pro domácí po faulu na Reuse aby o pár minut později nabídl pokutový kop Bayernu za spornou ruku Matse Hummela. 

Právě z této penalty pak Robert Lewandowski trefil vítězství Bayernu. V rozhovoru pro Viaplay Bellingham v reakci na to natvrdo prohlásil : "Dáte rozhodčímu, který už v minulosti ovlivnil utkání, největší zápas v Německu. Tak co se divíte?” Bayern díky sobotnímu vítězství v Der Klassiker na čele Bundesligy utekl Borrusii na distanc čtyř bodů. "Pro mě to prostě penalta nebyla,” pokračoval pro Viaplay mladý záložník žlutých.  “Hummels se na míč ani nedíval, bojoval o něj a trefil ho," dodal Bellingham.

Kontrolní komise DFB v reakci napsala Bellinghamovi dopis a požádala ho, aby své výroky vysvětlil. Jakmile bude Bellinghamova odpověď vyhodnocena, kontrolní komise rozhodne, jaké kroky podnikne. Ve hře je i trest pro mladého záložníka. Dortmund nicméně za Bellinghamem "stoprocentně" stojí, uvedl sportovní ředitel Michael Zorc. "Byla to velmi emotivní situace, byl velmi zklamaný a mluvil jen o prokázaných skutečnostech," prohlásil Zorc pro Ruhr News. Výkonný ředitel Dortmundu Hans-Joachim Watzke dodal: "Aby bylo jasno, Jude nešířil lži, ale řekl jen to, co se v minulosti skutečně stalo. Toto prohlášení nemělo zaznít, ale nevidím v něm nic nepravdivého. Nečekám, že by to pro Juda mělo nějaké důsledky. "

zdroj: BBC