Aktuální osmé místo je samozřejmě neúspěch, přiznává po podzimu trenér osmé Dukly Pilný

Aktuální osmé místo je samozřejmě neúspěch, přiznává po podzimu trenér osmé Dukly Pilný

Čtyři body ztráty na druhou barážovou příčku. To je situace po které se po podzimní části soutěže nachází pražská Dukla. Po úvodu, kdy po prvních šesti kolech měla šestnáct bodů se jedná o zklamání. Přiznává to i trenér “vojáků” z Julisky Bohuslav Pilný.  

“Do sezóny jsme vstoupili výborně a všichni včetně nás samotných začali mít velká očekávání. Zlomovým momentem byla porážka v Líšni v sedmém kole, naše první v sezoně. Otřáslo to mentalitou mužstva. Ovlivnil nás také domácí zápas s Příbramí, kde jsme mohli v závěru skóre otočit a vyhrát, místo toho jsme sami inkasovali a prohráli 2:3. Těžko jsme se pak zvedali,” zhodnotil Pilný zlomové body pro web Dukly. “Takže za mě tedy dobrý začátek, druhá a třetí třetina podzimu ale nestály za nic, nebudeme si nic nalhávat. Na druhou stranu druhou ligu dobře znám a vím, že jaro ještě může všechno změnit,” dodává.

Sezónu vzhledem k dlouhodobému záměru Dukly vrátit se do nejvyšší soutěže rozhodně nevzdává, ani přes urřité zklamání, které podzim přinesl. “Vzhledem k dobrému začátku, kdy jsme se drželi na špici, je aktuální osmé místo samozřejmě dílčí neúspěch. Na druhou stranu máme nějaký cíl, od kterého nejsme zase tak daleko. Bodové rozestupy jsou minimální. V mužstvu ale musíme udělat změny,” předestírá Pilný týmové plány s tím, že mužstvu by se hodil produktivní útočník, jež by byl schopen Duklu střelecky podržet jako na podrzim Řezníček dominantní Brno nebo Alijagič překvapení soutěže z Vlašimi. Přiznává že Dukle na podzim chyběla kvalita ve finální fázi. 

Pilný ale zároveň svůj tým i pochválil. “Na klucích je vidět, že chtějí. Troufnu si říct, že se nám podařilo zlepšit organizaci hry a eliminovat slabinu z minulé sezony, kdy nám soupeři chodili sami na bránu. Chceme pokračovat v zapojování mladých hráčů jako je Hrubeš, Kozel nebo Šebrle, kteří v dospělém fotbale dělají viditelné pokroky,” pouští se do konkrétnějšího hodnocení.  “Vše se ale odráží od výsledků a postavení v tabulce, s čímž nikdo v klubu není spokojený. Možná je to dobře, že jsme na tom takhle. Kdybychom měli o pár bodů víc, tak by nás to třeba uklidnilo,” uzavírá Bohumil Pilný.

zdroj: fkdukla.cz.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.