Sotva jsme se vyhrabali z bahna, asi by bylo trochu naivní mluvit o nějakých cílech, říká Gebre Selassie

Sotva jsme se vyhrabali z bahna, asi by bylo trochu naivní mluvit o nějakých cílech, říká Gebre Selassie

Exreprezentant Theodor Gebre Selassie (34) se vrátil na severočeský stadion U Nisy s velkou pompou. V první polovině podzimu mu však do zpěvu rozhodně nebylo...

Jak mu bylo, když byl Slovan po úvodních kolech úplně poslední? "Pochopitelně, nebylo to příjemné. Ale já měl celou dobu v hlavě, že musíme dál tvrdě pracovat a doufat, že se všechno v dobré obrátí. Myslím, že tohle je lepší varianta, než když začnete sezonu parádně a pak na vás v nevhodnou chvíli padne deka. Než kdybychom byli v euforii a pak spadli do bahna. Porážka se Zbuzany byla poslední kapka, kdy se nám to sesypalo. Padalo na nás tenkrát úplně všechno. Následně přišly změny, došlo k posílení kádru. Jak to ve fotbale bývá, někdy pomůžou. Zásadní bylo vhodné doplnění našeho kádru. Všechno si začalo sedat i výsledkově," ozřejmila na stránkách gol.cz někdejší opora Werderu Brémy.

Nyní osmý Liberec, který ztrácí na šestý Hradec jen dva body, těží i z dobré fyzické připravenosti. Vždyť hned tři z posledních čtyř duelů rozhodl až v závěru. "Víra v sama sebe je teď úplně odlišná, než byla na začátku sezony. Podobné zápasy jsme na konci prohrávali, nyní se nám daří je otáčet v náš prospěch," přidal na stránkách magazínu Gól rodák z Třebíče, jenž oslaví své pětatřicáté narozeniny na Štědrý den.

Podle něj změnil Luboš Kozel způsob hry podještědské družiny velmi výrazně. "Předchozí trenér Pavel Hoftych vyznává jiný styl fotbalu, jednodušší. Což nemusí být špatně, pokud má člověk kvalitu a vepředu se prosadí i v méně hráčích. Pan Kozel chce hrát kombinační fotbal, což není vůbec od věci. Tím, jak se doplnil kádr, sedlo si všechno po všech stránkách," připomněl na serveru gol.cz zadák, jenž v minulosti prošel také Jihlavou nebo Slavií.

Jaké budou cíle pro zbytek soutěžního ročníku? Bude to v nadstavbě právě skupina o titul? "Sotva jsme se vyhrabali z bahna, bylo by asi trochu naivní mluvit o nějakých cílech. Máme před sebou na dva poslední zápasy na podzim, v Plzni a s Budějovicemi. Podle toho, jak dopadnou, se můžeme se bavit dál, co je a není reálné," uzavřel na portálu gol.cz trojnásobný šampion české ligy z let 2008, 2009 a 2012.

Csaplár: Slavii pomáhají sudí. Čísla? Duely Sparty: Berka 8krát, Franěk 7krát. Zelinka: Sparta a Plzeň ani jednou

Zdroj: gol.cz