Myslím si, že Švédsko je ideální soupeř a věřím, že do Kataru postoupíme, ukázal sebevědomí Schick

Myslím si, že Švédsko je ideální soupeř a věřím, že do Kataru postoupíme, ukázal sebevědomí Schick

Patrik Schick, aktuálně druhý nejlepší kanonýr bundesligového dění, který přetavil 11 vystoupení v sezoně ve 12 branek, by mohl bodovat i v tuzemské anketě Sportovec roku. To vše i přesto, že na dotyčném poli obvykle bodují spíše zástupci individuálních sportů.

"Sledoval jsem první kolo tradiční ankety Sportovec roku a potěšilo mě, že jsem se jako jediný zástupce kolektivních sportů vešel do vybrané desítky, zvlášť když letos byla letní olympiáda v Tokiu, ze které si čeští sportovci přivezli hodně medailí včetně zlatých. Je to podle mě ale spíš anketa individuálních sportovců, přesto jsem zvědavý, jak v jejím letošním pořadí nakonec dopadnu," uvedl na serveru gol.cz bývalý střelec Sampdorie, AS Řím či Lipska.

Ten v listopadu chyběl národnímu mužstvu kvůli zranění, nicméně los play-off o Katar pochopitelně sledoval a na březnovou baráž bude střelec jeho typu jednoznačně potřeba. "Myslím si, že Švédsko je ideální soupeř z těch, co byli na výběr. Nečeká nás u něj doma nic jednoduchého, ale věřím, že tam uspějeme, stejně jako potom ve finále proti vítězi zápasu Rusko-Polsko a do Kataru postoupíme!," ukázal optimismus odchovanec Sparty, jehož slova nabídl magazín Gól.

Držitel tří domácích trofejí z let 2014 a 2015 už nosí v hlavě také nadcházející Ligu národů, ve které by měl soubor Jaroslava Šilhavého narazit jen na prvotřídní výběry. "Bude se také losovat příští ročník Ligy národů, ve které jsme se probojovali do elitní skupiny A. Nemám vyloženě nějaký tým, na který bych si přál narazit, všechno to budou špičkové evropské celky. Hraje se až v červnu, takže hlavní koncentrace bude na březnovou baráž," zakončil na gol.cz pětadvacetiletý forvard ve službách Bayeru.

Když budeme mít Schicka a obránce, kteří dlouhodobě absentovali, tak jsme velmi nepříjemným soupeřem, tvrdí Fousek

Zdroj: gol.cz