Že Sparta už dlouho neporazila opravdu silný tým? Nebudeme se ohlížet za tím, co se stalo, říká Vrba

Že Sparta už dlouho neporazila opravdu silný tým? Nebudeme se ohlížet za tím, co se stalo, říká Vrba

Podle hlavního kouče Sparty Pavla Vrby musí hrát ve čtvrtek na Letné na vítězství obě mužstva. Soupeři bod nestačí a on sám doufá, že jeho celek uhraje výsledek, který ho posune do jarní fáze soutěže.

Na tiskové konferenci čelil explzeňský stratég také dotazu, co říká na to, že Sparta už dlouho neporazila opravdu silný tým. A jeho odpověď?

"V lize nás nachytalo Slovácko, které hrálo velice dobře a zaslouženě vyhrálo. Jinak jsme měli těžké zápasy v evropských pohárech. Hráli jsme například v Lyonu. Víte, jakou kvalitu ta mužstva mají. Rangers je něco jiného. To je mužstvo na naší úrovní, s kterým bychom se měli srovnávat. Bohužel mají lepší skóre. My se nebudeme ohlížet za tím, co se stalo. Pro nás je podstatné zápas zvládnout," pronesl na webu sparta.cz čerstvě osmapadesátiletý stratég.

Dá se vůbec kalkulovat s remízovým výsledkem? "Víte, že kalkulovat s remízou je dost ošidné. Většinou se nevyplácí na to hrát. Samozřejmě, že vývoj utkání může být jakýkoliv. Pokud to bude v 94. minutě 0:0, tak nebudeme bezhlavě útočit. Záleží na vývoji zápasu a na čase. Ke konci to může být taktičtější, určitě ale ne od začátku," přidal na oficiálních stránkách svého zaměstnavatele bývalý trenér národního mužstva.

Bude už moci využít reprezentačního záložníka Jakuba Peška? "Pešek je hráč, který nám hodně pomohl. Začíná s námi trénovat. Uvidíme, v jakém bude ve čtvrtek stavu," zakončil přerovský rodák.

Můžeme posunout klubovou historii dál a uděláme pro to maximum, hlásí Hübschman z rumunské Kluže

Zdroj: sparta.cz