Chrudim se rozloučila s Veselým, na východě Čech už jméno jeho nástupce znají, leč zatím neprozradí...

Chrudim se rozloučila s Veselým, na východě Čech už jméno jeho nástupce znají, leč zatím neprozradí...

Nyní předposlední celek FNL už nepovede v odvetné jarní části soutěže dosavadní kouč Jaroslav Veselý, jenž východočeskou lavičku v Chrudimi opouští po dvou a půl letech služeb.

"Po dlouhé úvaze a vzájemné dohodě jsme se rozhodli pro ukončení spolupráce. Vše proběhlo v přátelské atmosféře. Budeme nadále v kontaktu. Děkuji trenérovi Veselému za práci, kterou pro náš klub odvedl. Dveře u nás mu zůstanou vždy otevřené," citoval web fnliga.cz slova statutárního ředitel Chrudimi Tomáše Linharta.

Veselý byl dvakrát podepsán pod sympatickým devátým místem, což nebyla špatná bilance, nyní už však chrudimské prostředí opouští. "Rozhodnutí ve mně zrálo delší dobu. Už několikrát během podzimu jsem přemýšlel, jestli na vlastní žádost neodstoupit, ale mužstvo hrálo velmi dobrý fotbal, byť výsledky nepřicházely. Teď po konci podzimu jsem si to v klidu vyhodnotil. Téměř tři roky v profesionálním fotbale u jednoho klubu je tak akorát. Klub má nyní měsíc na to, aby našel nového trenéra a dva měsíce, aby se nový kouč dokázal adaptovat a sžít s týmem. Zimní pauza je svoji délkou pro tuto proměnu lepší," pronesl na stránkách fnliga.cz Veselý.

Chrudim zahájí jaro v úvodu března na půdě čtrnáctého Třince, který má o čtyři body více a jeho bývalý šéf nepochybuje, že nakonec druhou nejvyšší soutěž udrží. "Myslím, že se nemáme za co stydět. První dva roky byly výsledkově úspěšnější, teď naposledy to tolik povedené nebylo. Paradoxně si ale myslím, že jsme letos hráli nejlepší fotbal. Zodpovědnost za výsledky mám já a plně ji přijímám. Přeji klubu i klukům jen to nejlepší. Jsem přesvědčen, že nebudou mít vůbec žádné problémy se záchranou," zakončil na fnliga.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník., jenž v minulosti vedl také Spartu Kolín.

O jeho nástupci se nyní usilovně jedná. Podle Linharta je už klub předběžně domluven s jedním konkrétním jménem a v tuto chvíli se pouze dolaďují detaily.

Zorvan se po necelých dvou letech rozchází s Příbramí a čeká ho hledání nové klubové adresy...

Zdroj: fnliga.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.