Prostějov by mohl být takovým černým koněm soutěže, tvrdí Jiráček, jenž hraje druhou ligu po 14 letech

Prostějov by mohl být takovým černým koněm soutěže, tvrdí Jiráček, jenž hraje druhou ligu po 14 letech

Osmadvacetinásobný reprezentant země Petr Jiráček (35) už je několik měsíců součástí druholigového Prostějova, kam ho po jeho předčasném konci na zlínské Letné nalákal předseda František Jura.

A moravskému celku to jde - přezimuje na lichotivé páté pozici s pouhou dvoubodovou ztrátou na druhou Spartu B. "Jsme rádi, že se v tabulce držíme nahoře a že jsme pořád na dostřel první trojky. O motivaci do jara máme postaráno," přiznal v interview pro isport.blesk.cz explzeňský středopolař.

V úvodu podzimu sice jeho tým ztratil Jiřího Jarošíka, jehož vystřídal Daniel Šmejkal, nicméně nijak ho to nevykolejilo. "Kdybychom měli mladší mančaft, asi by to bylo náročnější. Ale tím, že je tady řada zkušených kluků, kteří už mají něco za sebou, tak to bylo v pohodě. Celou kariéru říkám, že fotbal je pořád stejný, akorát každý trenér má svoje detaily a představy. Celkem nám to sedlo, až na některé výjimky jsme hráli solidně," citoval iSport.cz funkčního veterána, který naskočil ve FNL do patnácti z celkových šestnácti duelů.

V Prostějově se po boku Suse, Kušeje, Bartolomeua se opět raduje z fotbalu. "Jsem tady opravdu spokojený, fotbal mě zase baví, mám z něj radost. Je to kousek domů, nic mi nechybí. Sešla se tady dobrá parta a hrajeme nahoře, což byl můj vnitřní cíl. Upřímně přiznávám, že plácat se na spodku druhé ligy nebo hrát střed tabulky bez ambicí by se mi nechtělo. Doufám, že se ještě zlepšíme a budeme atakovat horní příčky," burcoval kabinu exsparťan, jehož vyjádření nabídl iSport.cz.

A co možný útok na baráž o nejvyšší soutěž? "Nechci na nás plést nějaký bič a zbytečně dostávat mančaft pod tlak. Ale rozehrané to máme slušně, byla by škoda toho nevyužít. Byli bychom hlupáci, kdybychom se o to nepokusili. Věřím, že přes zimu dobře potrénujeme a mužstvům nad námi ještě zavaříme. Prostějov by mohl být takovým černým koněm soutěže," avizoval ve Sportu někdejší záložník Hamburku i Wolfsburgu, jenž se ocitl ve druhé nejvyšší soutěži zhruba po čtrnácti letech.

Exslávista Trunda už řediteluje v Boleslavi: Je tu neskutečné zázemí v počtu kvalitních hřišť a tréninkových podmínek

Zdroj: isport.blesk.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.