Pulkrabův návrat do sestavy byl dobrý tah a Plíšková snad bude říkat Hanckovi příjemné zprávy častěji...

Pulkrabův návrat do sestavy byl dobrý tah a Plíšková snad bude říkat Hanckovi příjemné zprávy častěji...
OBSAHUJE OHLASY

Návrat Matěje Pulkraba do sestavy hodnotí Pavel Vrba jako dobrý tah a vyjádřil se také k Dávidu Hanckovi, jenž je v poslední době poměrně gólový a navíc čekají spolu s partnerkou Kristýnou Plíškovou potomka.

"Doufejme, že mu Kristýna bude říkat častěji takhle příjemné zprávy a Hanci se bude cítit velice dobře," usmíval se po domácí výhře nad Bröndby Kodaň hlavní kouč Sparty Pavel Vrba.

Kam ve své dlouhé trenérské kariéře řadí letošní sparťanský postup do jarní fáze? "Každý postup v Evropě do jarní fáze je pro české mužstvo obrovský úspěch. Vždycky jsem měl tým, který to dokázal. Řadím tedy postup hodně vysoko," přidal na webu sparta.cz osmapadesátiletý odborník.

Před losem vyřazovací fáze žádného vysněného protivníka nemá. "Jsou tam dvě tři mužstva, která jsou top. Na druhou stranu si myslím, že pro nás účinkování může být i výhoda," zaznělo z úst šéfa Peška, Hložka, Dočkala a spol.

Osobně dokázal postoupit do jarní fáze evropských pohárů popáté za sebou. Prosinec, v němž má i narozeniny, tedy pro něj rozhodně není špatným měsícem. "Vždy říkám, že záleží tom, jestli máte mužstvo, které to zvládne. Sparta má hodně mladé mužstvo, které má obrovskou perspektivu. Každý takový postup je pro hráče i klub hodně důležitý. Věřím tomu, že hráči zkušenosti, které sbírají a naberou v jarní fází, zužitkují ve skupinách v dalších letech. Sparta bude využívat toho, že má takové zápasy za sebou. Nerozhoduji já, ale to, jaké máte mužstvo, jak je složené a jakou má kvalitu. Sparta má hodně zajímavé, perspektivní mužstvo," uvedl na stránkách sparta.cz explzeňský stratég.

Jak daleko je pro jeho soubor úroveň Ligy mistrů? "Pokud budeme jako mistři soupeřit s mužstvy, mezi které patří například šampion Dánska a podobných zemí, tak máme šanci o postup hrát. Když jako nemistr narazíme na mužstvo jako je Lyon, tak je šance hodně malá. Mistrovské mužstvo má obrovskou šanci. Z druhého fleku je to ale hodně složité. Vždycky narazíte na mužstvo z Itálie, Španělska, Francie a podobně," vysvětlil někdejší kouč české reprezentace.

Byl to zápas evropské úrovně, náročné utkání, byli jsme pevní vzadu a blokovali střely, pochvaloval si postup Hancko

Zdroj: sparta.cz