Klopp připustil, že Liverpool nebude blokovat případný Phillipsův přestup

Klopp připustil, že Liverpool nebude blokovat případný Phillipsův přestup

Kouč Liverpoolu Jurgen Klopp potvrdil, že klub nebude bránit Natu Phillipsovi v lednovém odchodu z klubu, pokud by chtěl obránce změnit působiště.

Phillips se v minulé sezóně vynořil takřka z neznáma, aby doplnil pozici středního obránce, když měli Reds krize zranění. Z ničeho nic anglický stoper nastoupil, odehrál 20 zápasů ve všech soutěžích a jen málokdy udělal chybu.

Poté, co se však po zranění vrátili Virgil van Dijk, Joel Matip a Joe Gomez a na Anfield Road přišel z Lipska Ibrahima Konate, spadl v Kloppově sestavě rodák z Boltonu zpět mezi náhradníky.

Během posledního vystoupení Liverpoolu v Lize mistrů v základní skupinové fázi proti milánskému AC však Phillips zase nastoupil a včas připomněl svůj talent. Stoper převedl stoický výkon a byl za něj velmi dobře hodnocen. Znovu se tak objevily zvěsti, že by mohl klub v lednu opustit a před víkendovým utkáním Liverpoolu s Aston Villou i Klopp prozradil, že klub by Phillipsovi při případném odchodu v cestě nestál.

„Jsem velmi rád, že je tady Nat. Ale abych byl upřímný, nebudeme blokovat nic,“ konstatoval Klopp na předzápasové tiskové konferenci s Aston Villou. „Není to vůbec v plánu, ale kdo ví, co bude v lednu,“ poznamenal lodivod Reds.

S poněkud opomíjeným obráncem byly v minulosti spojovány například zájmy Newcastlu či West Hamu. Kdyby byl Phillips k dispozici, asi by nebyla nouze ani o další nápadníky.

Phillipsovy šance na přestup nicméně byly zdánlivě ohroženy, když se ukázalo, že čtyřiadvacetiletý obránce utrpěl zlomeninu lícní kosti. Klopp ale popřel, že by to mělo nějaký vliv na případná vyjednávání. „Není to pro to nejšťastnější okamžik, ale do konce ledna bude zcela v pořádku, určitě. Pravděpodobně v polovině ledna, nevím přesně. Myslíme, že všechno bude v naprostém pořádku,“ dodal Klopp k zranění svého obránce s tím, že z dlouhodobého hlediska by čerstvá zlomenina pro Phillipse neměla být žádný problém.

Zdroj: 90min.com

 Odložený duel Tottenhamu s Rennes UEFA zrušila. Angličanům hrozí vyloučení

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.