Odložený duel Tottenhamu s Rennes UEFA zrušila. Angličanům hrozí vyloučení

Odložený duel Tottenhamu s Rennes UEFA zrušila. Angličanům hrozí vyloučení

Evropská fotbalová unie (UEFA) rozhodla o definitivním zrušení zápasu Evropské konferenční ligy (EKL) skupiny G mezi Tottenhamem a Stade Rennes, který se nemohl odehrát pro koronavirovou nákazu v kádru anglického klubu.

"Bohužel se navzdory maximální snaze nepodařilo najít řešení, se kterým by souhlasily oba kluby. Zápas se proto nemůže odehrát a záležitost byla předána kontrolní, etické a disciplinární komisi, která rozhodne v souladu s pravidly soutěže," uvedla UEFA ve svém stanovisku k neodehranému utkání.

Podle britských médií tak hrozí Tottenhamu konec v soutěži. V tabulce skupiny G figuruje londýnský celek momentálně na třetím místě o tři body za druhým Vitesse Arnhem.

Zápas s francouzským celkem měl být tedy klíčovým duelem o postup do vyřazovací fáze. Kdyby se duel s Rennes odehrál a "Spurs" by v něm zvítězili, přeskočili by holandský tím, protože by při rovnosti bodů a vyrovnané vzájemné bilanci (0:1, 3:2) měli lepší skóre. Postoupili by tak z druhého místa do play off o osmifinále EKL. Rennes by skupinu vyhrálo a postoupilo přímo do osmifinále, bez ohledu na to, zda by se boj s Tottenhamem uskutečnil.

Utkání s Rennes bylo odloženo, protože kádr Tottenhamu výrazně zasáhla koronavirová infekce. Podle trenéra Antonia Conteho mělo pozitivní test osm hráčů a pět členů realizačního týmu. Pro nepříznivou situaci v týmu "Kohoutů" byl odložen i jejich víkendový souboj 16. kola Premier League s Brightonem.

Zdroj: Šport.sk

Rangnick přiznal, že nehodlá Pogbu přesvědčovat, aby setrval na Old Trafford