Rangnick přiznal, že nehodlá Pogbu přesvědčovat, aby setrval na Old Trafford

Rangnick přiznal, že nehodlá Pogbu přesvědčovat, aby setrval na Old Trafford

Dočasný kouč Manchesteru United Ralf Rangnick prozradil, že se nebude pokoušet přesvědčit Paula Pogbu, aby v klubu zůstal, pokud bude chtít v létě odejít.

Pogbova současná smlouva vyprší na konci sezóny a v poslední době byl spojován s několika kluby, zejména pak s turínským Juventusem, francouzským PSG a španělským Realem Madrid. Nicméně, jak už bylo mnohokrát uvedeno, vítěz titulu mistra světa nespěchá s rozhodováním o své budoucnosti a přeje si všechny své možnosti pořádně zvážit, než padne definitivní rozhodnutí.

Pogba pod Rangnickem, který do konce sezóny převzal vedení „Rudých ďáblů“ po odvolaném Ole Gunnaru Solskjaerovi, momentálně ani kvůli zranění nenastupuje. To však německého kouče nezastavilo, aby se vyjádřil k dlouhodobé budoucnosti francouzského záložníka.

„Neřekl bych, že nestojí za to si ho nechat, ale hráči musí chtít zůstat a hrát za klub,“ poznamenal k tématu Pogba Rangnick na své poslední předzápasové tiskové konferenci. „Pokud hráč nechce hrát za klub jako je Manchester United, a to ani z dlouhodobého hlediska, nemyslím si, že má smysl ho přesvědčovat, aby změnil názor,“ dodal dočasný kouč „Red devils“.

„Jsme obrovský klub s fantastickou fanouškovskou podporou. Nemyslím si, že by se někdo v klubu měl snažit přesvědčit hráče, aby zůstal. Nechme ho, aby se vrátil, byl plně fit a trénoval s týmem, pak uvidíme, jak na tom jsme,“ uvedl dále k rebelujícímu záložníkovi s rozumem sobě vlastním německý trenér.

Na otázku, na co by se měl osmadvacetiletý hráč v krátkodobém horizontu zaměřit, pak Rangnick dodal. „Musím ho poznat. Musím s ním mluvit. Jde o to, aby byl plně fyzicky fit. Fotbal má vysokou intenzitu a chvíli potrvá, než se dostane do plné formy. Jakmile bude plně fit, vidím ho spíše jako záložníka než útočníka nebo levé křídlo,“ naznačil dále dočasný kouč Manchesteru United, co je pro něj v souvislosti s Pogbou momentálně nejdůležitější. „Jediné, co mě zajímá, je, jak ho dostaneme do plné kondice. Může být důležitým hráčem, jsem si toho plně vědom. Ale to platí pro všechny hráče. Nejsem jen trenérem Paula Pogby. Jsem také trenérem všech ostatních hráčů,“ má jasno třiašedesátiletý stratég.

Zdroj: 90min.com

Slováci znají analýzu trenéra Tarkoviče. Ve všem jsou pozadu