Dostál z Bohemians: Chytré technologie usnadňují život, mám je rád. Nepovedený podzim nás mrzí

Dostál z Bohemians: Chytré technologie usnadňují život, mám je rád. Nepovedený podzim nás mrzí

Obránce „Klokanů“ Martina Dostála mrzí, že se jeho celku v této sezóně výsledkově příliš nedaří, a to i přes poměrně dobré výkony. A jak se fanoušek moderních technologií těší na utkání se Spartou?

„Chceme být výš, než se teď nacházíme. Každý den pro to děláme všechno. Doufám, že to bude brzy vidět i v tabulce. Během podzimu jsme měli spoustu dobře rozjetých zápasů, které jsme bohužel nedotáhli do vítězného konce. Včetně utkání proti týmům z české TOP 5 nebo TOP 6. Naštěstí se nám daří v duelech s týmy, kterou jsou v tabulce pod námi. Abychom však byli výš, potřebujeme vyhrávat
i nad soupeři z horní poloviny soutěžního pořadí,“
má jasno obránce klubu z Ďolíčku, proč je jeho tým v současnosti až na jedenácté příčce Fortuna ligy.

Právě jeho tvrzení o neúspěších s předními celky české ligy je naprosto přesné. Vždyť z utkání s Plzní si Bohemians odnesli dokonce šestigólový příděl… „Faktorů bylo asi víc. Zaznělo to už v pozápasových rozhovorech v novinách a v televizi… Kdybyste se na zápas podívali z hlediska míče ve hře a odmysleli si góly, byl prakticky vyrovnaný. Plzeň ale ukázala svou kvalitu v obou šestnáctkách, zatímco my jsme nebyli téměř vůbec nebezpeční,“ hodnotil Dostál s odstupem pro web Fortuna ligy nepovedené utkání. „Naštěstí jsme čtyři dny poté zvládli důležité utkání s Karvinou a trochu jsme se z toho otřepali. Tak vysoká porážka nás ovšem mrzí, je velice nepříjemná. Na týmu může navíc zanechat stopu. Musíme dělat všechno pro to, aby nebyla moc velká. Na druhou stranu, pořád je to jen jeden zápas. Spousta kamarádů mi po něm psala, že jedno, jestli jsme prohráli 0:1 nebo 0:6,“ neztrácí obránce motivaci.

Nejbližším utkáním pro Klokany je nyní zápas se Spartou, na který se každý fotbalista Bohemians vždy těší. „Pro všechny bohemáky a speciálně pro mě, který jsem vyrostl ve Slavii, je zápas se Spartou velké derby. Na začátku roku, v rámci minulé sezony, se nám ji povedlo i porazit. V létě jsme s nimi remizovali, dával jsem gól. Oba zápasy měly společné, že jsme hráli aktivně a odvážně. Šli jsme si to se Spartou rozdat, ale zároveň jsme do puntíku plnili taktické pokyny. Pro zápasy s velkými českými kluby je to hlavní předpoklad, abyste uspěli,“ má jasno Dostál, jak jeho tým může na favorita vyzrát.

A jaký je obránce klubu z Ďolíčku doma? „Jsem velkým fanouškem chytrých technologií. Spíš se s nimi, ale postupně seznamuji, než že bych všechno extrémně využíval. Zatím se omezuji na to, že občas mám doma něco propojené přes wifi s mobilem. Když si chci něco vytisknout, nemusím si zapínat počítač a připojovat k němu tiskárnu. Sednu si k televizi a přes wifi si pošlu dokument nebo fotku do tiskárny. Dostal jsem ji k posledním narozeninám, potřebuji ji ke studiu trenérské licence i k další administrativě. Někteří kamarádi už mají i aplikaci na odemykání dveří od bytu a podobně. Moc se mi líbí, když máte chytrou domácnost a všechno si ovládáte z telefonu. Do budoucna to asi také plánujeme. Je to určité zjednodušení domácí práce – na rolety, na hudbu,“ uvedl Dostál dále v rozhovoru pro fortunaliga.cz s tím, že fanouškem techniky je v domácnosti spíše on. „Žena má raději tužku a papír,“ popsal své soukromí dvaatřicetiletý defenzivní fotbalista se smíchem.

Zdroj: fortunaliga.cz

Lipsko má nového trenéra. Prý je takřka dokonalý