Koubek: Můj tým má velice dobrou morálku. Pochválím je

Koubek: Můj tým má velice dobrou morálku. Pochválím je
OBSAHUJE OHLASY

Trenér Hradce Králové Miroslav Koubek byl po utkání se Slováckem, které se jeho svěřencům povedlo díky zlepšenému výkonu otočit tak, že nakonec sahali po vítězství, poměrně spokojený. Kluky pochválím, řekl Koubek po utkání v pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport.

Hradec se po postupu do první ligy v této sezóně jeví velice sympaticky a výrazné prohry zaznamenali Východočeši snad pouze po zápasech s pražskými S, po kterých Koubek jasně řekl, že jeho mužstvo sbíralo především zkušenosti. „My jsme hráli se Slováckem, to je také S. Ale ne pražské. Nicméně, samozřejmě to mužstvo sbírá zkušenosti a myslím, že to také dneska potvrdilo. První půli jsme začali dobře, ale směrem dopředu jsme byli takoví tupí. Slovácko ukázalo ve všech šancích směrem dopředu svoji vysokou kvalitu a bylo nebezpečné. Nicméně jsme je do ničeho až tolik nepouštěli. Měli tam možná tak jednu až dvě šance a jednu využili,“ zhodnotil Koubek první dějství utkání s tím, že i přes gólovou ztrátu výsledek nebyl pro nováčka ztracený.

„Šli jsme do poločasu s handicapem, ale věděli jsme, že to není ztracené, a že v případě, že uděláme ještě nějaké personální tahy se do toho zápasu můžeme ještě vrátit, což se potvrdilo. A nakonec jsme ho mohli vyhrát. Bohužel, zase nám to uteklo mezi prsty v závěru utkání na 2:2, ale já to musím přijmout. Byl to kvalitní soupeř a ten bod je pro nás dobrý,“ nerouhal se sedmdesátiletý kouč.

I přesto mohl nováček soutěže bodovat se Slováckem naplno. Ve druhém poločase totiž využil dvou pokutových kopů, a navíc měl po vyloučení Reinberka i početní výhodu. „Vždycky je to výhoda, když jdete do nějakého přečíslení, ale v zásadě samo Slovácko se přesvědčilo, když hrálo v početní výhodě v Českých Budějovicích, že to není vyhraný zápas. To jsem si uvědomoval také a neustále jsem dbal na to, abychom nepodlehli nějaké euforii a neotevřeli vrátka. Oni mají smrtící protiútoky. Mrzí mě to vedení 2:1, že jsme to neudrželi, to je škoda,“ zalitoval přeci jen v televizním rozhovoru bývalý trenér Kladna, Slavie, Ostravy či Mladé Boleslavi.

A jak vnímal trenér „Votroků“ obě penaltové situace, z nichž ta první byla využita až z následné dorážky? „Adam Vlkanova si to vzal na sebe. Já jsem tam poslal Jakuba Radu, ať se domluví, protože prvním exekutorem je Jakub Rada. Když tam Jakub přiběhl, tak jsem viděl, že Vlča už ho tam nepustí. Kopnul to, jak to kopnul, no. Zvolil prostředek, kdy čekal, že si gólman vezme jednu stranu. Měli jsme štěstí, že se to k němu odrazilo a potom už to nebyl problém. A Jakub Rada, to bylo suverénní,“ popsal Koubek sympaticky obě situace.

„Já mužstvo pochválím za to, že dokázalo zápas otočit. Myslím, že tohle pro mě není nějaké překvapení. Tým má velice dobrou morálku,“ dodal ještě na závěr.

Ševčenko po porážce v derby: Jedno velké zklamání...