Montpellier ukončil vítěznou sérii Brestois, Étienne znovu padlo a je i nadále poslední

Montpellier ukončil vítěznou sérii Brestois, Étienne znovu padlo a je i nadále poslední

Francouzská Ligue 1 pokračuje o víkendu osmnáctým kolem. V sobotu byla na programu dvě utkání. Montpellier nejprve jasně vyhrál na půdě Brestois 4:0 a ve druhém utkání pak Stade de Reims porazilo doma Saint-Étienne 2:0.

Montpellier ukončil vítěznou sérii Brestu, která se nakonec zastavila na čísle šest. Brestois schytali od Montpellieru lekci z produktivity a nakonec padli vysoko 0:4. Vaz jim pravděpodobně zlomila trefa Wahiho v nastaveném čase prvního poločasu, po které hosté vedli 1:0. Druhý gól se navíc hostům povedlo vstřelit hned se začátkem druhé půle. Brestois na to již nedokázali reagovat a naopak v závěru zápasu hosté přidali další dva góly.

Zápas mezi Stade de Reims a Saint Étienne výrazně ovlivnila červená karta Denise Bouanga, který byl poslán předčasně do sprch těsně před koncem první půle. Saint-Étienne poté už nedokázalo získat územní převahu, kterou mělo po sympatickém prvním poločasu. Domácím stačilo proti oslabenému soupeři jen kontrolovat jednobrankové vedení, které v samém závěru zápasu navíc navýšili. Saint-Étienne se tak z poslední příčky neodpoutalo.

Ligue 1, 18. kolo:

Brestois - Montpellier
Branky: 45+1. Wahi, 47. Mavididi, 60. Sambia, 85. Germain.

Stade de Reims - Saint Étienne
Branky: 23. Touré z pen., 89. Mbuku.