Budoucnost Martiala? Někdejší briliant Van Gaala má své obdivovatele v Ligue 1

Budoucnost Martiala? Někdejší briliant Van Gaala má své obdivovatele v Ligue 1

Budoucnost francouzského reprezentanta Anthonyho Martiala by se již za pár týdnů měla odehrávat mimo Old Trafford. Do Manchesteru United přišel v roce 2015 z Monaka během působení nizozemského kouče Van Gaala s velkým očekáváním, ale poslední dobou se mu nedostává příliš herního prostoru. I proto by se mohl z Premier League již během lednového přestupového okna poroučet.

Martial se již několikrát nechal slyšet, že je z celé situace velmi frustrovaný a vyslovil přání během ledna změnit klubové barvy. Na vině je především malá porce herního času a navíc nepředpokládá, že by se to pod taktovkou nového stratéga Ralfa Rangnicka mělo změnit.

Šestadvacetiletý útočník má v této sezóně na svém kontě pouze dva starty v Premier Legue a na hrací ploše strávil všeho všudy 67 minut ve skupinové fázi Ligy mistrů. Podle francouzské rozhlasové stanice RMC by jeho další kroky mohly být v Ligue 1, kde se o něj zajímají dvě zvučné adresy.

Ve svých řadách si jej umí představit Lyon, kde Martial již v mládežnickém věku v minulosti působil. Problém je však v tom, že francouzský klub by jej rád získal na půlroční hostování, zatímco Manchester United byl raději pro trvalé uvolnění. I proto se mnohem lákavější pro ostrovního giganta jeví oťukávání ze strany PSG, které jej identifikovalo jako potencionální náhradu za Kyliana Mbappého.

Zdroj: rmc.bfmtv.com

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.