Mandousova série neprůstřelnosti bobtná a bobtná. Jak daleko je od kolegy Koláře a od rekordu Čecha?

Mandousova série neprůstřelnosti bobtná a bobtná. Jak daleko je od kolegy Koláře a od rekordu Čecha?

Sigma (1:0), Plzeň (2:0), Pardubice (5:0), Jablonec (5:0), Teplice (3:0), Sigma (1:0) a Mladá Boleslav (2:0).

Aleš Mandous (29) sice odchytal za Slavii zatím jen 11 ligových soubojů, nicméně v posledních sedmi střetech to doslova zamkl a kdo ví, zda nebude útočit na startu jara na nový rekord v neprůstřelnosti.

Obránci 11 zápasů v řadě neporaženého vršovického "S" mu k udržení šance budou muset pomoci 19. prosince v Ostravě proti nebezpečnému Baníku, který nasázel v posledních dvou zápasech sedm branek.

Pokud sešívaný tým udrží čisté konto i poosmé za sebou, exolomoucký strážce svatyně se v historické tabulce dostane před dva výkony Jaromíra Blažka i Marka Čecha, s tím, že už před sebou bude mít jen Ondřeje Koláře a Petra Čecha.

Právě od překonání více než 20 let starého maxima někdejšího dlouholetého reprezentanta, jenž ho stanovil ve sparťanských službách, ho dělí zhruba dva a půl utkání.

Kromě nuly s Baníkem by tak potřeboval konkurent Koláře neinkasovat ani 5. února 2022 v Karviné a část klání se Slováckem, jehož vyzve úřadující mistr o sedm dní později.

"Říkal jsem Mandymu, že už je šestý a on na mě koukal s otevřenýma očima kde a v čem. Je dobře, že se o to nestará. Mně to někdo ukazoval, myslím, že se dostal před Jardu Blažka na šesté místo. Já mám tyhle statistické věci rád, sleduju to a on naštěstí ne, což se mi líbí. Řeknu mu, kolikátý skončil až to skončí. Ukazuje to jeho koncentraci. Taky nebyl stoprocentně zdravý, ten kotník, co se mu otočil na Unionu, tak bylo vidět, že nemohl balon úplně čistě nakopávat. Moc se mi líbí, že řeší chytání. I přesto šel v sobotu navíc trénovat na deset minut, protože je na to zvyklý. Jsem rád, že ty nuly má občas trošku zadarmo za výstavbu hry a hru nohama, proti Boleslavi si ji zasloužil stoprocentně, byl úplně skvělý. Myslím si, že až na to začne myslet, tak se to bohužel protrhne," uvedl na konto své nynější jedničky Jindřich Trpišovský.

Nejvíce minut bez inkasované branky:

1. Petr Čech - 903
2. Ondřej Kolář - 788
3. Jaromír Blažek - 762
4. Marek Čech - 720
5. Jaromír Blažek - 689
6. Aleš Mandous - 678

Jak Slavia kupovala Stanciua, aby se to nedozvěděl Tydýt ze Sparty. Berbr: „Nemůžu za Mynářem na Hrad s holou p.delí“

Zdroj: soccerway.com, slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.