Defenziva Bohemians? Držet blok, to je hezké, to je fotbal 21. století, ale nevšímat si protihráčů je nesmysl...

Defenziva Bohemians? Držet blok, to je hezké, to je fotbal 21. století, ale nevšímat si protihráčů je nesmysl...

Pokud byste si mysleli, že nejhorší defenzivní činnost vykazují v rámci Fortuna:ligy její nejhorší celky Teplice a Karviná, spletli byste se, neboť nejvíce gólů obdrželi Bohemians Praha 1905.

42 inkasovaných branek na osmnáct utkání opravdu není málo a všiml si toho také internacionál a někdejší rázný stoper s bunesligovou minulostí Milan Fukal.

"Bohemka dostala na Letné od Sparty pět gólů, jen za první poločas čtyři. Ten samý počet schytala v září doma od Slavie, všechny ve druhé půli. Nedávno v Plzni dokonce šest gólů, v Ostravě a Mladé Boleslavi čtyři. To nejsou porážky, to jsou výprasky. A není to náhoda. Překvapuje mě to, protože si myslím, že nikdo nechce dostat takový klepec. Můžu prohrát, ale nechci být pro smích. V obraně to nefunguje. Přitom na lavičce sedí dva bývalí stopeři, kteří něco na hřišti i po aktivní kariéře dokázali. O Luďku Klusáčkovi není třeba pochybovat, byl i u reprezentace jako asistent Ivana Haška, společně s ním pak na několika zahraničních štacích. Erich sice začíná, komentuje však v televizi zápasy Ligy mistrů. Kdo ho poslouchá, pozná, že má velice fundované postřehy. Předpokládal bych, že postaví tým, kterému se velice těžko dává gól. A pak takové výsledky," kroutil hlavou šestačtyřicetiletý odborník, jehož názor publikoval portál aktualne.cz.

Erich Brabec sice v prosinci u Botiče končí (prý z osobních důvodú, ale i tak mají Klokani před posledním kláním kalendářního roku 2021 s Pardubicemi beze sporu o čem přemýšlet. "Na Spartě nešlo o to, že by je domácí při gólech přečíslili, hráčů bylo za balonem a v obranném postavení dost. O to je to nepochopitelnější. Obrana není zformovaná, kompaktní, nerozumí si. Jeden spoléhá na druhého, nakonec nezasáhne nikdo. To není PlayStation, počítačová hra, v níž každý drží pozici, ale nikdo nenabere chlapa. Držet blok, to je hezké, to je fotbal 21. století, ale nevšímat si protihráčů je nesmysl. Jedině ten vám dá gól, ne uvolněný prostor. Toho musím mít obsazeného. Ať hraju systém 4-4-2, 3-5-2 nebo jakýkoli jiný, musím z něj vyskočit a obsadit soupeře. Ubránit ho, a ne držet postavení bez jakékoli variability. Nevidím ani vzájemnou výpomoc, nevidím nic," uzavřel své hodnocení horšího z vršovických týmů exreprezentant Česka, jehož vyjádření nabídl server aktualne.cz.

Jak Slavia kupovala Stanciua, aby se to nedozvěděl Tydýt ze Sparty. Berbr: „Nemůžu za Mynářem na Hrad s holou p.delí“

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.