Vidím nás na pozicích, které zaručují play off o evropské poháry, hlásí Černý. Jak hodnotí Sadílka?

Vidím nás na pozicích, které zaručují play off o evropské poháry, hlásí Černý. Jak hodnotí Sadílka?

Čtyřiadvacetiletý útočník Václav Černý momentálně ještě za Twente Enschede nemůže nastoupit od začátku, ale i tak cítí, že se po vážném zranění postupně blíží základní sestavě.

"Pro mě je nejdůležitější, že všechno jde podle plánu, co se týká únavy a pocitů po těle. Blížím se postupnými kroky, abych se vrátil do základu. Máme do pauzy ještě domácí pohár a dva ligové duely. Věřím, že jeden z nich začnu od první minuty. Uvidíme, kolik vydržím. Pak se koukneme na reakci kolena a celého těla," objasnil v interview pro gol.cz odchovanec Příbrami, jenž v této sezoně Eredivisie dosud odehrál 87 minut.

Jeho pět duelů v řadě neporažený zaměstnavatel z De Grolsch Veste je nyní v tabulce pátý. "Tuto sezonu máme dobře rozehranou, nahoře bychom chtěli zůstat. O motivaci máme postaráno. Cíl byl skončit líp než loni. Ale interně dobře víme a cítíme, že kvalitu letos máme. Jsem zastáncem toho, že bychom měli tvrdě jít za tím, na co máme. Takže nás vidím na pozicích, které zaručují play off o evropské poháry," přednesl v rozhovoru pro magazín Gól svěřenec trenéra Rona Janse.

Podle slov bývalé mládežnické hvězdy Ajaxu Amsterdam má Twente ideální mix kádru. "Můžeme se připravit na zápas, kdy víme, že budeme mít v držení míč méně. Ale zlepšujeme se celkově také v utkáních, kdy víme, že jsme kvalitnějším týmem. Chceme být připraveni na každý scénář. V tom by mohla být naše síla," upozornil na gol.cz Černý, jenž má v mužstvu i krajana a reprezentačního kolegu Michala Sadílka, jenž zažil mládežnické struktury PSV Eindhoven.

O dva roky mladší "vysavač" v této ligové sezoně nevynechal ani jeden duel a zdá se být pro Twente hodně důležitý. "Daří se nám týmově, ale Michal je jedním z mála kluků, kteří si každý zápas odehrají, co mají. Umí si udržet vysokou výkonnost. Pro naše mužstvo je hodně důležitý. Jsem rád, že je tady. Podle mě i on je rád, že je v Twente. Je vitální, hodně toho oběhá. Je univerzál, může se využít na několika pozicích. Nejdůležitější je, že kvalitu ukazuje v každém utkání," uzavřel pro Gól rychlonohý Černý.

Slavia se Zlínem a v Ostravě, Sparta v Boleslavi s Hradcem, Plzeň v Karviné, Arsenal - West Ham, Tottenham - Liverpool

Zdroj: gol.cz