Nechtěl jsem hrát proti českému týmu, přiznal Novák. Jak Slavii vylíčil šéfovi Fenerbahce?

Nechtěl jsem hrát proti českému týmu, přiznal Novák. Jak Slavii vylíčil šéfovi Fenerbahce?

Zkušený český reprezentant Filip Novák už jednou v pohárové Evropě pražské "S" vyřadil. Když ještě oblékal trikot Trabzonsporu, v předloňském 3. předkole EL pomohl zastavit Spartu, které vstřelil navíc branku.

Nyní čeká jeho Fenerbahce ve vyřazovací fázi Konferenční ligy Slavia. "Na zápas se Spartou vzpomínám v dobrém. Vyhráli jsme a následně postoupili do základní skupiny, která byla naším cílem. Teď se pokusíme o to samé. Porazit Slavii a postoupit," uvedl v interview pro ČT Sport bývalý zadák Midtjyllandu.

Sám už ovšem na český celek narazit nechtěl. "Přání jsem měl stejné, jako když jsme tenkrát dostali Spartu. Nechtěl jsem hrát proti českému týmu, protože českému fotbalu obecně přeji úspěch. Ale samozřejmě je pro mě prioritou, aby můj tým postoupil v soutěži dále," objasnil na serveru ceskateleivze.cz někdejší obránce Zlína i Jablonce.

"Slavii nesleduji každý týden, ale samozřejmě jsem zaznamenal, jak si vedla v pohárech v posledních letech. Nečeká nás nic lehkého, ale věřím v náš postup," přidal jednatřicetiletý rodák z Přerova.

Vršovickou značku z Edenu už konzultoval i se svým portugalským trenérem Pereirou. "Už se mě lehce ptal. Říkal jsem mu, že Slavie hraje poctivý, běžecký a náročný fotbal. Určitě se k tomu ještě dostaneme, a když bude chtít, tak mu s přípravou pomůžu." zaznělo z úst Nováka, jehož citoval ČT Sport.

Zatímco v ČR může nyní na stadion pouhá tisícovka diváků, v Istanbulu, kam se vejde více než 50 tisíc fanoušků, může být klidně vyprodáno. "Souboje s českými týmy jsou speciální vždy pro každého, kdo hraje v zahraničí. Snad to opatření dovolí a bude moci přijít celá rodina. Trošku se toho samozřejmě obávám. Vím, že v Česku smí pouze omezený počet fanoušků. Na druhou stranu by to pro nás mohla být i výhoda. V Turecku může na stadion každý, kdo má platné očkování, takže určitě na tento zápas bude vyprodáno. Všichni se těší i do Prahy. Máme spoustu fanoušků v Evropě, a jestli to opatření dovolí, tak náš sektor bude stoprocentně plný," slíbil letenskému "S" webem ceskatelevize.cz citovaný spoluhráč Mesuta Özila, jenž má v Turecku kontrakt až do léta 2023.

O Jablonci se proslýchá ledacos. Finance řeší neustále, mnozí hráči jsou přeplacení, jednomu z nich bych nasekal na zadek, míní Fukal

Zdroj: ceskatelevize.cz