Po takhle skvěle rozjeté sezoně by se mi moc končit ani nechtělo, přiznal u Votroků spokojený Rada

Po takhle skvěle rozjeté sezoně by se mi moc končit ani nechtělo, přiznal u Votroků spokojený Rada

Ještě to není tak dávno, co se zdál být čtyřiatřicetiletý středopolař Jakub Rada na nejvyšší úrovni odepsán. Na misi u hradeckých Votroků se však chytil a po druhé lize jim vydatně pomáhá také mezi elitou.

Na východ Čech se však bývalý hráč Bohemians 1905, Mladé Boleslavi či Spartaku Trnava nepřestěhoval. "Bydlím na Střížkově, takže jsem brzy na hradecké dálnici, která bývá na rozdíl od jiných dobře průjezdná. Na tréninky to mám z domova něco přes hodinu, tak je to úplně v pohodě. Jezdil jsem z Prahy sám, od léta na benzínce mezi Poděbrady a Nymburkem nabírám ještě Jakuba Klímu," ozřejmil v interview pro gol.cz svěřenec Miroslava Koubka.

Smlouvu s nováčkem Fortuna:ligy má však jen do konce června 2022, nicméně Hradec by ještě opouštět nechtěl. "Takhle to dělám v posledních letech s ohledem na věk a zdravotní stav. Se sportovním ředitelem Jirkou Sabou jsme domluveni, že si na tohle téma během jara sedneme. Když se budu cítit dobře a Hradec bude mít nadále o mě zájem, rád bych ještě pokračoval. Po takhle skvěle rozjeté sezoně by se mi moc končit ani nechtělo, ale musí mi držet zdraví a být platný pro mančaft," přidal na stránkách Gólu rodák z Prahy.

Konec roku uzavře Hradec na mladoboleslavské půdě se Spartou, která ho vychovala. Dokáže si domácí celek udržet v azylu neporazitelnost? "Na Letné jsem působil od pěti-šesti let, ale už je to poměrně dávno, co jsem ze Sparty natrvalo odešel, takže neberu vzájemné zápasy nijak přehnaně emotivně. Ale nastupovat proti ní, Slavii nebo Plzni je vždycky fajn, chcete se proti nejlepším týmům ligy vytáhnout, hrajete uvolněně, protože nemáte co ztratit. Byla by to krásná tečka za povedeným podzimem, kdybychom se Spartou uhráli cenný bod, za příznivé konstelace se dá, myslím, i porazit. Uvidíme, jak to v sobotu zvládneme," uzavřel pro Gól ostřílený Rada.

Když posílit, tak raději už teď, říká trenér Brna Dostálek. Bude pokračovat Zavadil a co návrat Pachlopníka?

Zdroj: gol.cz