Kadlec o výsledkové krizi Slovácka: Doufejme, že to bylo smolné období, které už je snad za námi

Kadlec o výsledkové krizi Slovácka: Doufejme, že to bylo smolné období, které už je snad za námi

Čerstvě sedmatřicetiletý zadák Michal Kadlec nechyběl Slovácku ani v jednom z podzimních zápasů a na trávnících strávil 1620 minut čistého času, díky čemuž je nejvytíženějším hráčem mužstva z Uherského Hradiště. To ve Fortuna:lize nezvítězilo již třikrát za sebou a přerušit smolnou mini sérii se pokusí již v sobotu 18. prosince v domácím klání s Jabloncem, jemuž podzim v domácí branži hrubě nevyšel.

O tom, že poslední tři duely jeho týmu výsledkově nevyšly...

"Ono to bylo i stylem hry. Dostali jsme se do toho trochu sami. Byli jsme aktivnější než před tím, soupeři hráli na brejky a my museli tvořit a dobývat. Zpětně, když se na to dívám, tak Budějovice, to se prostě nesmí stát. V zápase s Plzní to bylo hlavně o tom, že když prostě dostanete v první minutě branku, tak musíte dotahovat, musíte něco vymyslet, takže jsme to otevřeli. V zápase s Hradcem nás pak srazily dvě penalty. Doufejme, že to bylo smolné období, které už je snad za námi, protože jsme góly dostávali z minima šancí soupeře, který vytěžil z minima maximum. I takové období někdy přijde. Pořád musíme myslet na to, že máme za sebou výborný rok. V posledním zápase na to chceme navázat, vyhrát a udělat si hezké volno a Vánoce."

O tom, že Slovácko chce zakončit rok 2021 triumfem...

"Chceme zakončit půlrok vítězstvím, aby se nám i dobře přezimovalo během svátků a volna. Máme za sebou tři zápasy, ve kterých jsme získali jenom bod, ale ty zápasy, až na Hradec, byly herně dobré. Bohužel nám nevyšly hlavně výsledkově, což je škoda, protože jsme tak znehodnotili některé výkony, které jsme předváděli před tím. Už je to za námi, rozebrali jsme to, musíme se v některých fázích zlepšit, zase třeba neobdržet branku a dohrávat zápasy chytřeji. Doufejme, že se nám to podaří a podzim, který byl mimořádný, zakončíme výhrou."

O tom, že Jablonec je až třináctý, což se nečekalo...

"Jsou tam, kde nechtějí být, a kde si nikdo nemyslel, že budou. Ono to tak někdy bývá, že ti nevyjde pár zápasů, a když jsi dole, tak se tam plácáš a špatně se z toho dostává ven. To ať si vyřeší v zimní pauze a ať potom klidně začnou vyhrávat, ale teď je budeme chtít porazit. Zápasy s Jabloncem jsou vždycky vyrovnané a rozhodují detaily. My na to musíme být nachystaní. Určitě má Jablonec kvalitní tým, ale to máme i my a spíš se budeme soustředit na sebe, protože to bude o nás a myslím, že máme na to, abychom je doma porazili."

Sešívaní děkují své akademii. Opět vyprodukovala hráče, který může být s áčkem a nehraje v Edenu druhé housle...

Zdroj: fcslovacko.cz