Individuálně nejsou konkrétní karvinští hráči špatní, ale týmově jim to drhne, hodnotí soupeře Horváth

Individuálně nejsou konkrétní karvinští hráči špatní, ale týmově jim to drhne, hodnotí soupeře Horváth

Plzeňští se budou loučit s kalendářním rokem 2021 venkovním soubojem v Karviné, což je tým, který během osmnácti kol dosud nezvítězil. Papírový favorit je tedy více než jasný.

"Papírově to vypadá jednoznačně. Nicméně čeká nás 90 minut a my víme, že Karviná má problémy, hlavně výsledkové. Některé zápasy odehrála lépe, některé hůře. Konkrétní hráči z hlediska individuality nejsou špatní, ale týmově jim to drhne. Povinnost velí, abychom vyhráli, s čímž tam určitě pojedeme. Chceme si připsat další body do tabulky, abychom uzavřeli podzim úspěšně. Budeme se koukat hlavně na sebe," uvedl v interview pro web fcviktoria.cz asistent Viktorie Pavel Horváth.

Nemůže hrozit podcenění soupeře, který je v tabulce beznadějně poslední? "To je v průběhu podzimu jedna z věcí, která patří ke každé přípravě na zápas. Je to jedno z témat, abychom nepodceňovali různé situace. Není rozdíl v tom, jestli hrajeme v Karviné, nebo třeba se Slavií. My všichni víme, o co hrajeme. Kluci určitě taky. Podzim je skvěle rozjetý a byla by škoda pokazit si to v posledním zápase. Je to samozřejmě fotbal a stát se může cokoli, ale my všichni uděláme všechno pro to, abychom získali tři body," ubezpečil na stránkách fcviktoria.cz šestačtyřicetiletý odborník z Doosan arény.

Nejlepším střelcem MFK je šestatřicetiletý veterán Michal Papadopulos. "Má za sebou zahraniční angažmá. Je to zkušený hráč a srdcař. Hraje tvrdě a důrazně, při tom všem je to ještě dobrý fotbalista. Jednoznačně naší pozornost bude mít," ozřejmil Horváth, který se vyjádřil také na adresu mnoha cizinců v kádru Bohumila Páníka: "Je pravda, že těch cizinců je více, než je obvyklé. Většinou jsou to kvalitní hráči, takže se na ně určitě budeme připravovat.“

Nynějšímu druhému týmu prvoligového peletonu navíc bude chybět nejlepší kanonýr podzimu Jean-David Beauguel. "Není to příjemné, ale patří to k tomu, trest za čtyři žluté karty musel přijít. Máme další hráče, zatím se nám tohle daří, že kluci, kteří nastupují místo vykartovaných či zraněných, je nahradí. Věříme a jsme přesvědčení o tom, že ho kluci nahradí. Musíme to zvládnout i bez něj," burcoval západočeskou kabinu exreprezentant, jenž si svého času vydělával na chleba také v Japonsku, Turecku i Portugalsku.

Realizační tým Viktorie zaujal mladík z druholigového Vyškova, který je majetkem Zbrojovky

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.