Zájemci o Viktorii jsou z Evropy, USA, Blízkého východu i Česka a většinou jde o strategické hráče z oboru...

Zájemci o Viktorii jsou z Evropy, USA, Blízkého východu i Česka a většinou jde o strategické hráče z oboru...

Prodej Plzně zprostředkovává poradenská společnost Deloitte, podle níž se ohledně Viktorie ozvali i zájemci jak z Blízkého východu, tak z Ameriky. Společně s nynějším majitelem Adolfem Šádkem se firma shodla, že s ohledem na nový vývoj transakce nebude celý proces urychlovat...

"Od začátku máme shodu na tom, že chceme najít pro Viktorku partnera na dlouhodobou spolupráci, který nejenže zaplatí za Viktorku zajímavou cenu na začátku, ale bude i strategickým investorem z dlouhodobého hlediska. Tento cíl chceme naplnit. Pan Šádek chtěl mít jasno do konce roku, aby mohl s potenciálním investorem společně řešit strategii do druhé půlky sezony. Proces běží podle plánu, ale v posledních dvou týdnech jsme od našich zahraničních kolegů z Deloitte dostali informaci o dalších zájemcích. A ti jsou natolik zajímaví, že jsme se dohodli na prodloužení procesu. Jednání pak komplikují koronavirová opatření, je těžké se sejít a ne vše lze řešit online. Navíc budou Vánoce," připomněl na stránkách plzensky.denik.cz Jan Brabec.

Podle něj právě leží na stole dvě nabídky. "Zájem je z různých koutů světa. Evropa, USA, Blízký východ, ale i tuzemsko. Většinou se jedná o strategické hráče z oboru. S ohledem na fakt, že jsme z obou stran vázáni mlčenlivostí, je ale nemohu blíže komentovat," citoval web denik.cz slova zástupce Deloitte.

Obchod by neměly pokazit ani dluhy. Kupříkladu loňská ztráta činila 17 milionů korun. "Společností, které nejsou vůbec zadluženy, je zcela určitě méně než těch, které mají provozní nebo investiční dluhy. Problém nastává, pokud je dluh společnosti tak velký, že přesahuje hodnotu reálných aktiv, nebo společnost není schopna dluh pokrýt. Já osobně vidím Viktorku jako velmi zajímavou investici. Česká liga je specifická tím, že o evropské poháry většinou bojují tři až čtyři kluby. Plzeň mezi ně dlouhodobě patří a šance na pohárovou Evropu, která zajišťuje velmi signifikantní položku v rozpočtu, jsou velké. Zároveň, pokud porovnám Viktorku s kluby, které rovněž dlouhodobě a pravidelně poháry hrají, tak byla poslední dekádu předním klubům vyrovnaným soupeřem, ale s mnohem menším rozpočtem. Viktorka má navíc dlouhodobě velmi dobré zázemí pro mládež a infrastruktura klubu je na evropské úrovni," přidal na serveru plzensky.denik.cz Brabec, podle nějž jsou momentálně ve fázi hloubkové prověrky nových investorů a teprve pak až bude následovat podpis kupní smlouvy.

Realizační tým Viktorie zaujal mladík z druholigového Vyškova, který je majetkem Zbrojovky

Zdroj: plzensky.denik.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.